Dom » Budownictwo

Czysta przyjemność oglądania – dwustronne szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity

Czysta przyjemność oglądania – dwustronne szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity
Zobacz więcej zdjęć »
Dwustronne szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity to najnowsza propozycja przeznaczona do zastosowań, gdzie liczy się konieczność zapewnienia nieskazitelnej widoczności.

Bez względu na to, czy jest to witryna sklepowa, restauracja, gablota w muzeum czy taras widokowy – szkło  Clarity poprzez wyeliminowanie refleksów świetlnych i doskonałe oddanie kolorów zapewni idealną widoczność oraz pozwoli oglądającym w niezakłócony niczym sposób cieszyć się prezentowanym widokiem.


Istnieją miejsca, w których przejrzysty obraz jest sprawą kluczową. Witryna będąca wizytówką sklepu i zachętą dla potencjalnych klientów, przeszklony taras widokowy czy muzealna gablota – we wszystkich tych przypadkach chcielibyśmy, by oglądający mógł w pełni cieszyć się widokiem umieszczonym za szkłem. Niestety, często może być to znacznie utrudnione, ponieważ mimo tego, że szkło samo w sobie jest przezroczyste, to pojawiające się na jego powierzchni niechciane odbicia czy odblaski mogą znacznie utrudnić odbiór obrazu. Rozwiązaniem tych wszystkich problemów jest najnowsze szkło Guardian Clarity, które dzięki zastosowaniu technologii napylania magnetronowego, pozwala wyeliminować refleksy, zapewniając krystalicznie czysty obraz bez względu na panujące wokół warunki.

Zapomnij o refleksach

Szkło antyrefleksyjne Clarity zostało stworzone z myślą o zastosowaniach wszędzie tam, gdzie nadmierny odblask stanowi problem dla idealnego odbioru obrazu. Dzięki temu doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku witryn sklepowych, gablot, platform widokowych czy lokali takich jak restauracje, których atutem jest zapierający dech w piersiach krajobraz za oknem. W przypadku zwykłego szkła typu float o grubości 4 mm, które stosuje się głównie w celu stworzenia bariery ochronnej, łączny współczynnik odbicia stanowi około 8% na obu stronach powierzchni (po ok. 4% z przodu i z tyłu), a przepuszczalność światła wynosi 90%.

I choć wartość ta może wydawać się mało znacząca, to jednak refleksy i zniekształcenia powstające nawet na takim poziomie mogą stanowić poważne utrudnienia w uzyskaniu czystego obrazu. Wielokrotnie spotkać się można z sytuacją, gdy spoglądając na witrynę, zwłaszcza w słoneczny dzień lub w mocno oświetlonym pomieszczeniu, zamiast znajdujących się za nią przedmiotów, widać  odbicie własnej sylwetki lub tła za plecami. Szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity zdecydowanie zmniejsza ten problem i zapewnia obraz praktycznie pozbawiony zniekształceń i odbić. Szkło Clarity o grubości 4mm posiada wartość odbicia szczątkowego na poziomie poniżej 1%, a przepuszczalność światła powyżej 97%. Co więcej, odbicie szczątkowe charakteryzuje się neutralnym niebieskawym zabarwieniem, co na szkle bazowym float UltraClear pozwala uzyskać maksymalną przejrzystość, naturalne oddanie kolorów, wyższy kontrast i niesamowitą estetykę prezentowanego obrazu. Dodatkowo, powłoka Clarity oferowana jest na jednej lub obu stronach tafli, co pozwala zapewnić doskonały obraz z obu stron szyby i elastycznie dopasować rodzaj do własnych potrzeb.

Doskonała przejrzystość w parze z bezpieczeństwem

Oczywiście w przypadku witryn sklepowych, zwłaszcza tych wychodzących bezpośrednio na ulicę, czy też sporych rozmiarów przeszkleń, oprócz doskonałej optyki i niczym niezakłóconej widoczności, bardzo istotny jest również aspekt bezpieczeństwa. Szkło  Clarity, dzięki możliwości hartowania i półhartowania przez certyfikowanych przez Guardian  przetwórców szkła, może być stosowane również tam, gdzie wymagane jest zastosowanie szkła bezpiecznego. Dodatkowo, samo szkło dostępne jest w grubościach od 3 do 15 mm i wykazuje wysoką trwałość na uszkodzenia, co powinno stanowić bardzo dobrą ochronę przed przypadkowym lub celowym zniszczeniem. Warto również zaznaczyć, że szkło z powłoką Clarity może pełnić też inne zadania. Poprzez stosowanie jej na różnych rodzajach substratów, jak szkło niskożelazowe Guardian UltraClear czy Guardian LamiGlass® oraz w połączeniu z wybranymi powłokami z ochroną termiczną lub/też przeciwsłoneczną, uzyskać można nie tylko estetyczny widok, ale i odpowiedni komfort wewnątrz pomieszczeń.

 

Guardian to zróżnicowana firma produkcyjna o zasięgu globalnym, której siedziba główna mieści się w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. Firma zajmuje czołową pozycję w produkcji szkła typu „float”, wyrobów szklanych, izolacji z włókna szklanego oraz innych materiałów budowlanych do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych i w przemyśle motoryzacyjnym. Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard zostało zaprojektowane dla zapewnienia różnych poziomów kontroli słonecznej do stosowania w różnych strefach klimatycznych i przy projektowaniu różnorodnych budynków. Dzięki swojemu Ośrodkowi Naukowo-Technologicznemu, Guardian jest liderem w innowacyjności, opracowując wysokiej klasy szkła powlekane oraz inne zaawansowanych produkty. Guardian, spółki zależne i stowarzyszone zatrudniają 18.000 osób. Zakłady zlokalizowane są na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Nazwa SunGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Guardian Industries Corp. Częścią koncernu Guardian Industries Corp.  jest Guardian Częstochowa, jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce, która powstała w 2002r. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia obecnie ponad 330 osób.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »