Firma » System prawny

Czyżby były to najwyższe odszkodowania w UK?

Czyżby były to najwyższe odszkodowania w UK?
Zobacz więcej zdjęć »
Niejednokrotnie jedyną szansą na powrót do normalnego życia, albo przynajmniej zadbanie o komfort poszkodowanego w wypadku jest odszkodowanie odzwierciedlające skalę jego potrzeb. Celem uzyskania go warto skorzystać z dobrej firmy prawniczej.

Kiedy starać się o odszkodowanie
W naturze wypadku leży to, iż jest on niespodziewany. Nie możemy się na niego przygotować, chociaż podejmujemy działania zmniejszające ryzyko aktywności, w których bierzemy udział - wypadki i tak się zdarzają. W miarę szybko wracamy do formy, jeśli jedyną konsekwencją była na przykład "tylko" złamana ręka. Nawet jeśli zostaniemy z jej powodu chwilowo wyłączeni z pracy, prawdopodobnie nie będzie dalszych następstw. Często jednak skutki wypadków są znacznie poważniejsze - mogą obejmować nawet poważne kalectwo, trwały uszczerbek na zdrowiu, utratę pracy i zdolności do jej wykonywania.
Odszkodowanie może być jedyną szansą wyrównania finansowych strat, zabezpieczenia swojej przyszłości i umożliwienia podjęcia kosztownego leczenia. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy się o nie starać tylko wtedy, gdy sytuacja jest bardzo poważna. Może się zdarzyć, że na przykład z powodu wypadku stracimy jedno zlecenie - nawet wtedy można domagać się odszkodowania od sprawcy.

Pomoc prawnika potrzebna
Towarzystwa ubezpieczeniowe znane są z tego, że wykorzystają wszelkie kruczki i luki pozwalające im odszkodowania nie wypłacić. Co więcej, kwota jaką chcemy uzyskać od sprawcy najczęściej będzie przedmiotem długich i skomplikowanych negocjacji. Dlatego też warto skorzystać z pomocy prawnika, specjalizującego się w sprawach odszkodowawczych, znającego specyfikę danego rynku. Jednej z firm prawniczych, Optimals Solicitors, zajmującej się właśnie takimi problemami udało się uzyskać jedne z najwyższych dotąd odszkodowań w Anglii. Co więcej, firmie udaje się również uzyskać odszkodowanie dla ofiar wypadków, których sprawcy nie zostali zidentyfikowani. Nie warto zajmować się kwestiami odszkodowań na własną rękę ponieważ doświadczony Polski Prawnik poprowadzi w naszym imieniu negocjacje i będzie nas reprezentować w sądzie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Co również istotne - zrobi to bez emocji towarzyszących ofiarom wypadków, emocji, które nie pomagają w twardych negocjacjach.

Odszkodowanie w wielu rodzajach spraw
Odszkodowanie można uzyskać w konsekwencji wielu rodzajów wypadków. Najwyższe odszkodowanie w UK (jedno z najwyższych na czas pisania tego artykułu) jakie udało się uzyskać dzięki  firmie Optimal Solicitors wynosiło ponad 1,6 miliona funtów szterlingów. Ta gigantyczna suma przyznana została 19-latce, która dwa lata wcześniej odniosła poważne obrażenia w wypadku drogowym. Dziewczyna była pasażerką. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Pośród odniesionych obrażeń najpoważniejsze były te związane z obrażeniami mózgu. Ofiara zaczęła mieć problemy z mową pamięcią, leczenie wymagało nawet operacji. Niepodważalny był wpływ wypadku na życie prywatne i zawodowe dziewczyny. Kwota wynegocjowana ugodą pozwoli jej zabezpieczyć się finansowo, a nawet - nie rezygnować z marzeń o edukacji. Już w kwietniu 2020 roku, w życie wejdą tzw. "whiplash reforms" - wprowadzone zostaną taryfy odszkodowawcze, dotyczące urazów tkanek miękkich, szyi i górnych części pleców w wyniku nagłego wstrząsu, które utrzymują się do 24 miesięcy po wypadku. W efekcie - przyznane według stawki taryfowej odszkodowania będą niższe. Dlatego też, będąc w podobnej sytuacji jak dziewczyna z powyższego przykładu, warto wystąpić z roszczeniem już teraz.

Innym typem spraw są te wynikłe z wypadków przy pracy. Na pracodawcy spoczywa szczególny obowiązek zapewnienia przeszkolenia i bezpiecznego środowiska pracy oraz oceny ryzyka. W przykładowej sprawie, klient poszkodowany został podczas obsługiwania maszyny rolniczej. Nie był odpowiednio przeszkolony, zasady BHP zostały naruszone. Ofiara doznała obrażeń kostki i nogi, co może stanowić problemy także w przyszłości. Po złożeniu oferty i kontroferty przez stronę przeciwną oraz przedyskutowaniu wszystkiego z klientem, udało się załatwić sprawę ugodowo i oszczędzić ofierze wypadku konieczności przeżywania wszystkiego po raz kolejny na sali sądowej.

Odszkodowanie nie cofnie czasu - pomoże jednak wrócić do normalności i zapewnić ofierze lepsze życie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »