Firma » Reklama

Darmowa reklama dźwignią handlu

Darmowa reklama dźwignią handlu
Zobacz więcej zdjęć »
Mogłoby się wydawać, że promowanie firmy w Internecie nie obędzie się bez konieczności poniesienia dużych kosztów. Nie każdy jednak wie, że istnieją, bezpłatne ale zarazem skuteczne, metody budowania świadomości marki.

Internet, dając nieograniczone możliwości działania, stanowi doskonałe narzędzie służące realizacji pomysłów na promocję firmy. Wielu twierdzi, że to najszybsza i najskuteczniejsza droga do zaistnienia na rynku, zbudowania silnej i stabilnej pozycji, czy pozyskania nowych kontrahentów. W czerwcu 2008 roku zakończone zostały prace nad podstawową wersją systemu, którego misją jest umożliwienie bezpłatnego reklamowania firm i towarów oraz wspomaganie procesu pozycjonowania stron www w internetowych wyszukiwarkach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

System, którego właścicielem jest FHU „Połomski" Studio Reklamy, składa się z trzech połączonych serwisów - Centrum Katalogowego Kafito.pl, Centrum Prasowego CentrumPR.pl oraz Forum Wielotematycznego eGadki.pl.

Pierwszy z serwisów, Centrum Katalogowe Kalito.pl, uzyskał pozytywne opinie wśród, znanych z ciętego języka i wysokich wymagań dotyczących narzędzi SEO, użytkowników forum Pozycjonowania i Optymalizacji. Obecnie Kafito zajmuje 12-tą pozycję w rankingu stron Stat.pl w kategorii Katalogi. Mając na uwadze, że w Internecie dostępnych jest klika tysięcy polskojęzycznych katalogów i liczba ta ciągle rośnie, pozycja zajęta przez Kafito należy do wysokich. Ponadto Katalog Kafito uzyskał w Google Page Rank 3.

Drugie narzędzie systemu to CentrumPR.pl stanowiący połączenie serwisu prasowego, dziennikarstwa obywatelskiego, presella oraz instrumentu dla Agencji Public Relatons. Dzięki wyjątkowo prostej obsłudze, każdy zarejestrowany użytkownik może w kilka minut opublikować artykuł prasowy, a następnie powiadomić o tym fakcie znajomych.

Trzecim serwisem jest eGadki.pl, czyli forum wielotematyczne pozwalające między innymi na komentowanie artykułów w CentrumPR i towarów w Kafito.

- Inne katalogi stron oferują swoim użytkownikom tylko wpis w odpowiedniej podkategorii, a nawet to bardzo często obciążone jest wieloma ograniczeniami. Nasz system wychodzi znacznie dalej. Pozwala użytkownikom wprowadzać wpisy katalogowe, umożliwia tworzenie artykułów prasowych, a także komentowanie i wypowiadanie się na forum, a to wszystko za pomocą jednego loginu i hasła. W konsekwencji, w stosunkowo krótkim czasie, można uzyskać długofalowy efekt promocyjny wraz z dużą ilością przyjaznych linków do własnej strony www, które znacznie wspomagają pozycjonowanie - przekonuje Sławomir Połomski, administrator serwisu.

Do zalet serwisów należy fakt, że użytkownik ma możliwość złożenia nieograniczonej liczby wpisów. Katalog jest moderowany, więc każdy wpis dopisany do podkategorii, z którą nie ma związku, jest szybko i sprawnie korygowany. - Na przykład dodanie kwiaciarni do działu motoryzacyjnego spowoduje przesunięcie wpisu do odpowiedniej podkategorii. Natomiast w przypadku braku właściwej podkategorii, użytkownik może samodzielnie i w każdej chwili taką założyć - dodaje Sławomir Połomski.

Nadrzędnym celem, który przyświecał twórcom, było stworzenie systemu przyjaznego dla użytkownika, prostego w obsłudze i zoptymalizowanego pod względem pozycjonowania. Sławomir Połomski: - Wszystkie serwisy w systemie powstały na bazie autorskiego skryptu. Zrezygnowano w nich z wszelkich dodatków, które co prawda wizualnie ładnie się prezentują, ale przeważnie nie wpływają na funkcjonalność katalogu pod względem pozycjonowania i optymalizacji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BEST image PR
http://www.bestimage.poznan.pl

Komentarze (7)

 • administrator
  administrator 2008-07-22 12:18:29

  Zauważyłem, że skupiasz się wyłącznie na serwisie CentrumPR natomiast nasz system składa się z trzech połączonych serwisów (a dwa z nich mają PR3). Poza tym pochwalę się Kafito.pl w tym tygodniu wskoczyło do pierwszej dziesiątki w statystykach Stat.pl w kategorii katalogi

 • avatar
  aplikom 2008-07-21 01:10:11

  @administrator: Niestety to nie pracownicy firmy APLIKOM wrzucają newsy i arty prasowe na CentrumPR, ale współpracująca firma PRowska, która do niedawna robiła to po swojemu, bez mojej wiedzy i w sposób nie tylko kompletnie nie wspomagający pozycjonowania, ale nawet w sposób destrukcyjny. To tak gwoli sprostowania :) Widzę że powolutku poprawiacie portal pod stricta :) Trzymam kciuki.
  I nie odradzam całkowicie korzystania z CentrumPR. Jeśli ktoś ma nową stronę, słabo zaindeksowaną przez Google, o PR=0 lub 1 to CentrumPR pozwoli webmasterowi przyspieszyć proces indeksacji poprzez precelki. No to tyle.
  Aha i jest to wyłącznie moje zdanie, które może być błędne (nikt nie jest nieomylny :)).

 • kubaw
  kubaw 2008-07-17 21:51:39

  Witam,

  Właśnie sprawdziłem stronę egadki.pl validatorem i wszystko ok :) Widać że już poprawili.

  Pozdrawiam,

 • administrator
  administrator 2008-07-15 22:26:22

  aplikom dziękuję za podpowiedź, przetestujemy serwisy W3C Validatorem.A tak swoją drogą to trochę dziwnie wygląda jeżeli odradzasz innym korzystanie z systemu, a pracownicy Twojej firmy aktywnie z niego korzystają wprowadzając wpisy katalogowe i artykuły prasowe. To chyba jakiś brak konsekwencji.

 • avatar
  aplikom 2008-07-15 17:52:39

  Nooo, normalnie super... a W3C Validator na dzień dobry 115 błędów wywalił dla tej podstrony... więc trochę dziwią te "pozytywne opinie wśród, znanych z ciętego języka i wysokich wymagań dotyczących narzędzi SEO, użytkowników forum Pozycjonowania i Optymalizacji"
  No i na koniec PR=3... no brawo, naprawdę jest się czym chwalić... Sorki, ale ten artykuł do mnie nie przemawia.
  EDIT: PR dla tego artykułu=3, a dla strony głównej PR=1... więc jak masz PR swojej strony > 2 to lepiej omiń ten katalog.

  Webmaster, SEO Specialist.

 • Rafal
  Rafal 2008-07-09 15:19:24

  Naprawdę...super serwisy!

 • pey
  pey 2008-07-09 15:17:08

  Brawo!


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »