Dom » Wnętrza

Dbaj o jakość powietrza w domu

Dbaj o jakość powietrza w domu
Zobacz więcej zdjęć »
Sezon grzewczy w pełni. Wewnątrz pomieszczeń jest ciepło i przytulnie ale powietrze jakim oddychamy, stało się przez to bardziej suche, a co za tym idzie – unosi się w nim więcej drobinek kurzu, wirusów i nie tylko. Powinniśmy więc teraz wyjątkowo zadbać o to, czym oddychamy.

Nawilżanie to podstawa. Odpowiednio nawilżone powietrze w naszym domu powinno stać się standardem.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jego właściwy poziom wpływa bowiem nie tylko na nasz nastrój - w okresie jesienno-zimowym, bywa on nadzwyczaj zmienny - ale także zapobiega wysuszaniu błon śluzowych i skóry, która wymaga w tym okresie wyjątkowej pielęgnacji. Jak nawilżać? Jest na to kilka sposobów. Wystarczy na przykład zwykły bawełniany ręcznik - należy go zmoczyć i położyć na grzejniku. Możemy też wykorzystać specjalne pojemniki z wodą do zawieszenia na kaloryferze lub specjalne nawilżacze powietrza, które są obecnie powszechnie dostępne.

Oprócz nawilżania powietrza, bardzo ważne jest także jego oczyszczanie. Kurz, alergeny, toksyny ulatniające się z detergentów i substancji chemicznych czy dym z papierosów to tylko część zanieczyszczeń, które wdychamy. Mogą być one przyczyną ataków astmy, infekcji oskrzeli, przeziębień, bólów głowy czy alergicznych reakcji skóry (szczególnie w przypadku osób, które są uczulone na domowy kurz lub sierść). Walka z zanieczyszczonymi cząstkami powietrza nie oznacza jednak walki z wiatrakami. W ich usuwaniu pomagają specjalne oczyszczacze, które eliminują drażniące cząstki z pomieszczeń. Warto przyjrzeć się im bliżej. Jednym z takich urządzeń jest na przykład Therapy Air iOn (Zepter), który uzyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Therapy Air iOn posiada pięciostopniowy system filtrów oczyszczających powietrze, tj.: antystatyczny, antybakteryjny, HEPA, antyalergiczny i wkład z węgla aktywnego. Każdy z nich ma inne zadanie - usuwanie bakterii, pleśni, mniejszych i większych cząsteczek kurzu, włosów a nawet sierści zwierząt. Pochłaniają także nieprzyjemne zapachy oraz eliminują niektóre szkodliwe gazy, w tym m.in. amoniak, kwas octowy oraz dym tytoniowy. Urządzenie wyposażone jest też w moduł generujący jony ujemne, które skutecznie pomagają w zmaganiach z takimi dolegliwościami jak senność, apatia czy bóle głowy. Warto tu dodać, że są one stosowane przy leczeniu oparzeń, astmy oraz migreny.

Dbanie o jakość powietrza w naszym domu jest szczególnie ważne, gdy mieszkają w nim dzieci albo na przykład posiadamy czworonoga. Odpowiednio je nawilżając i oczyszczając, mamy więc wpływ nie tylko na zdrowie ale też komfort naszych bliskich i to bez większego wysiłku.

Więcej informacji: www.zepter.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mediaforum

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »