Moda » Bielizna

Dbanie o bieliznę - prosta sprawa?

Dbanie o bieliznę - prosta sprawa?
Zobacz więcej zdjęć »
Wszystkie dobrze wiemy, że każda rzecz, zwłaszcza tak delikatna jak biustonosz czy halka, wymaga wyjątkowego traktowania. Jak zatem przechowywać i dbać o bieliznę, aby zawsze wyglądała świetnie i nie niszczyła się w trakcie oczekiwania na swoją kolej do założenia?

Biustonosze, halki czy majteczki zazwyczaj produkowane są z bardzo delikatnych materiałów. Dzięki temu nie tylko wyglądają pięknie i seksownie, ale również są przyjemne dla ciała. Bielizna to nasza druga skóra, musimy więc dobrze ją pielęgnować, aby nie ulegała zniszczeniu i zniekształceniu. Wystarczy jednak, że zastosujemy się do poniżej opisanych zasad, a będziemy mieć pewność, że nasza bielizna na długo pozostanie w doskonałym stanie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Po pierwsze, wszystkie biustonosze pierzmy ręcznie, najlepiej w delikatnych środkach czyszczących. Będziemy wówczas mieć gwarancję, że kolor nie zniknie, materiał nie zniszczy się, a fiszbiny nie powyginają się od nadmiernego nacisku, jakim może potraktować je pralka automatyczna. Po drugie, starajmy się prać bieliznę w chłodnej wodzie, w przeciwnym razie materiał, z którego jest wykonana, może ulec rozciągnięciu. Pamiętajmy, żeby nie wykręcać jej nadmiernie, bo może się odkształcić!

Jeśli już musisz użyć pralki…

Pierz swoją bieliznę w materiałowym (albo specjalnie do tego kupionym) woreczku. Jak radzi Pani Marzena Pudłowska, właścicielka firmy bieliźnianej Kris Line - Jeśli nie mamy specjalnego woreczka, z powodzeniem możemy użyć bawełnianej poszewki na poduszkę. Dzięki temu prostemu zabiegowi nasza bielizna jest bezpieczna – żadna fiszbina nie odegnie się, a delikatne koronki nie ulegną zniszczeniu w procesie mechanicznego prania.  Pudłowska zaznacza jednak – Przystępując do pierwszego prania nowo zakupionej bielizny, obowiązkowo musimy pamiętać o  sprawdzeniu metki. Powinny znajdować się tam zalecenia dotyczące warunków prania danego produktu. Niedostosowanie się do nich grozi zniszczeniem się naszej bielizny, a tego przecież nie chcemy, prawda?

Suszenie? Nigdy mechaniczne!

Tak, jak o wiele lepiej jest prać naszą bieliznę ręcznie, tak należy również unikać suszenia mechanicznego. Najlepszym sposobem jest powieszenie biustonosza czy majteczek na suszarce. Unikamy też słońca – dzięki temu kolor pozostanie taki, jak w momencie zakupu. Przede wszystkim, podobnie jak w przypadku prania, kierujmy się instrukcją zaprezentowaną na metce, a wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Garderoba na bieliznę?

Której z nas nie marzy się oddzielne pomieszczenie, w którym mogłybyśmy przechowywać wszystkie swoje rzeczy? Nie każda jednak może pozwolić sobie na taki luksus – często nasze ubrania ściskają się w szafie, a wyjęte wymagają ponownego prasowania. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku bielizny. Warto pamiętać jednak, iż o ile koszulę można w prosty sposób doprowadzić do porządku, to pogniecione i powyginane biustonosze wymagać będą więcej zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli zatem nie możemy pozwolić sobie na idealne przechowywanie naszych bieliźnianych skarbów, warto przeznaczyć dla nich chociaż oddzielną szufladę. W zależności od tego, czy mamy różne zestawy bielizny, możemy zastanowić się nad umieszczaniem różnych ich elementów w oddzielnych szafkach (w jednej same biustonosze, w innej majteczki) i pamiętajmy – haleczki i gorsety najlepiej przechowywać na wieszakach.

Zakup bielizny to często niemały wydatek, dlatego warto przykładać szczególną uwagę do tego, w jaki sposób o nią dbamy – odpowiednio piorąc, susząc oraz przechowując.  Wykonując powyższe czynności zgodnie z zaleceniami przedstawionymi na metce będziemy mieć pewność, że nasze ulubione zestawy bielizny nie ulegną zniszczeniu i będą cieszyć nie tylko oko, ale także sprawią nam ogromną przyjemność podczas noszenia. Realizujmy je zatem sumiennie , a pielęgnacja bielizny nie będzie dla nas żadnym problemem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

atom

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »