Firma » Biznes

Dedykowane usługi IT dla podmiotów branży e-commerce. VECTO dołącza do Izby Gospodarki Elektroniczne

Dedykowane usługi IT dla podmiotów branży e-commerce. VECTO dołącza do Izby Gospodarki Elektroniczne
Zobacz więcej zdjęć »
VECTO, warszawski dostawca rozwiązań IT, jako pierwszy na rynku stworzył kompleksową ofertę dla firm segmentu e-commerce.

Dedykowane usługi obejmują zarówno wsparcie informatyczne, jak i doradztwo w doborze optymalnych narzędzi rozwoju, ściśle dopasowanych do indywidualnych potrzeb internetowych przedsiębiorców. Spółka została również członkiem Izby Gospodarki Elektronicznej.

„Jesteśmy aktywni na polskim rynku e-commerce od 2013 roku. Dostrzegamy potencjał i znakomite prognozy dla tego segmentu, ale i problemy, z którymi na co dzień zmagają się przedsiębiorcy. Proponujemy rozwiązania, dzięki którym eliminujemy zagrożenia natury technologicznej, bezpieczeństwa i obsługi IT, czyli w tych sferach, które bardzo często ograniczają rozwój lub generują duże koszty operacyjne.” – mówi Kuba Wychowański, szef działu bezpieczeństwa danych VECTO.

Atrakcyjność rynku e-commerce potwierdzają liczby. Według opublikowanego w styczniu „Barometru e-commerce 2016”, handel w sieci w Polsce wzrośnie w tym roku o 15 proc. i osiągnie wartość 35,8 mld złotych. W 2020 roku przekroczy poziom 63 mld zł, a liczba sklepów internetowych w naszym kraju w ciągu najbliższych 4 lat zwiększy się do 30 tys. „Tak dynamiczny progres oraz towarzyszący temu wzrost konkurencji będzie wymagał od przedsiębiorców bardzo rozsądnego zarządzania oraz wdrażania optymalnej strategii IT, a także racjonalizacji związanych z nią kosztów. VECTO proponuje rozwiązania, które wychodzą naprzeciw tym wyzwaniom i są oparte na kompleksowości usług oraz ofercie idealnie dopasowanej do potrzeb konkretnego biznesu.” – dodaje Wychowański.

Propozycja VECTO ściśle odpowiada 3 najważniejszym wyzwaniom polskiego rynki IT. Bezpieczeństwo danych i transakcji zapewniają sprawne systemy backup’u z wykorzystaniem de-duplikacji, która pozwala na tworzenie kopii zapasowych w krótkim czasie i bez zauważalnego obciążania struktury informatycznej. Atutem tego rozwiązania jest również to, że nawet pojedynczy, utracony bądź zniszczony plik można błyskawicznie odzyskać. VECTO zadba również o ochronę antywirusową, opartą na analizie behawioralnej i analizie plików w chmurze. To krok dalej względem najpopularniejszych programów antywirusowych, umożliwiający eliminację szczególnie niebezpiecznych dla podmiotów rynku e-commerce zagrożeń ze strony złośliwego oprogramowania typu ransomware. „Analizujemy całe środowisko informatyczne i poszukujemy w nim najsłabszych ogniw. Bardzo często okazuje się, że urządzenia mobilne, które przecież mogą stanowić część systemu IT nie są w ogóle zabezpieczone. Takie niedopatrzenie może spowodować ogromne straty finansowe i wizerunkowe lub nawet, jak wskazują również i polskie przykłady, konieczność zamknięcia biznesu.” – przestrzega Wychowański i dodaje, że metody zabezpieczania przez VECTO baz danych są zgodne z wszelkimi wymogami GIODO.

VECTO zapewnia również obsługę informatyczną z gwarantowanym w umowie, nawet 15-minutowym czasem reakcji. Przestoje w sprzedaży, czy brak dostępności usług w sektorze e-commerce powodują znaczące starty. Spółka dysponuje bardzo ciekawymi,  autorskimi rozwiązaniami, w tym innowacyjnym systemem pomocy zdalnej, który umożliwia błyskawiczną interwencję jednego z 20, wykwalifikowanych informatyków. Warto zauważyć, że outsourcing IT jest dla sklepów internetowych najczęściej źródłem ogromnych oszczędności i szansą na relokację środków oraz ewentualne inwestycje w dalszy rozwój.

„Rozumiemy specyfikę branży e-commerce i wyjątkowe, indywidualne potrzeby każdego biznesu. Wspieramy zatem klientów w doborze infrastruktury serwerowej, która z jednej strony jest dopasowana do aktualnej skali działalności, z drugiej zaś pozwala na niskokosztową rozbudowę systemu wraz ze wzrostem biznesu. Projektowanie struktury poprzedzamy zawsze audytem systemów, dzięki któremu wiemy, jak dobrać optymalne rozwiązania sprzętowe i jednocześnie nie obciążać znacząco budżetu klienta.” – podsumowuje Wychowański.

VECTO od czerwca 2016 r. jest członkiem polskiej Izby Gospodarki Elektronicznej. Spółka zapowiada dalszy rozwój usług dedykowanych podmiotom branży e-commerce.
 

Więcej informacji:
www.vecto.pl
http://vecto.pl/aktualnosci/artykul?id=69

VECTO sp. z o.o. działa od 2008 roku. Forma łączy kilkudziesięcioletnie doświadczenie kadry kierowniczej z potencjałem młodego zespołu, który rozumie realia rynku IT i wyzwania stojące przed firmami i instytucjami wobec dynamicznie zmieniającej się technologii.  Spółka dostarcza i wdraża systemy informatyczne oraz świadczy usługi outsourcingu IT dla firm. Oferuje kompleksowe rozwiązania zabezpieczania danych oraz backupu w oparciu o produkty renomowanej firmy EMC. Wszystkie prace wdrożeniowe wykonuje zespół certyfikowanych, doświadczonych inżynierów. VECTO jest członkiem Izby Gospodarki Elektronicznej.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »