Test1

Test1 test1

test

test test

poprzedni następny

Dom » Budownictwo

Dekarz XXI wieku – specjalista na wagę złota

Dekarz XXI wieku – specjalista na wagę złota
Zobacz więcej zdjęć »
Zawód dekarza to doskonałe połączenie szerokiej wiedzy popartej wykształceniem z doświadczeniem. Śmiało można stwierdzić, że jest to rzemiosło i sztuka jednocześnie. Dekarze mają ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo oraz otaczający nas krajobraz a kompetentnych fachowców jest na rynku coraz mniej.

Bycie dekarzem to nie lada wyzwanie. Trzeba umieć sprostać oczekiwaniom klientów oraz nadążać za ciągłymi zmianami i innowacjami. Ponadto, w tym zawodzie bardzo istotne są dobre relacje z klientami, co dla wielu początkujących dekarzy są największym wyzwaniem. Często trzeba pogodzić dwie odmienne wizje i przekonać zleceniodawców, że czasami warto zapłacić trochę więcej, by później cieszyć się przez długie lata dobrej jakości dachem.

A co jeśli samo wykształcenie to za mało?

Dekarz powinien ciągle rozwijać swoje umiejętności. W tym zawodzie nieustannie trzeba się uczyć i regularnie uczęszczać na szkolenia. Większość cenionych dekarzy współpracuje z producentami, którzy organizują dla nich różne kursy i szkolenia, a niekiedy prowadzą programy certyfikujące. Takie szkolenia są niezwykle wartościowe i pozwalają być na bieżąco z najnowszymi trendami i nieustannie rozwijającą się technologią.

Jednym z takich rozwiązań jest Program Certyfikacji Dekarzy Braas, kierowany do uczestników branżowego programu SuperDekarz. Żeby zostać SuperDekarzem z certyfikatem, trzeba wziąć udział przynajmniej w dwóch specjalistycznych kursach Braas. Kolejnym krokiem jest weryfikacja zdobytych umiejętności przez doradcę technicznego Braas, która odbywa się na budowie. Po spełnieniu tych warunków dekarz otrzymuje certyfikat oraz kartę Certyfikowanego Dekarza, która poświadcza jego ważność. Każdego dekarza, który przeszedł proces certyfikacji, bez problemu można znaleźć w wyszukiwarce na portalu www.superdekarz.pl.

Należy również pamiętać, że dekarze pracujący z produktami danej marki, stają się jej niepisanymi ambasadorami. Producenci doskonale to rozumieją i dlatego w takich przypadkach, dekarze mogą liczyć na wsparcie ekspertów. Wspomniana już marka Braas, po udziale dekarza w programie certyfikacji, oferuje mu swoje wsparcie, m.in. bezpłatny serwis i doradztwo techniczne w skomplikowanych problemach technicznych.

Dobry fachowiec - o takiego ciężko

Klienci dobrego dekarza cenią za wiedzę, umiejętności i wyobraźnię przestrzenną. Obecnie trudno o takiego fachowca. Młodym ludziom wydaje się, że to ciężka praca za małe pieniądze, a tak naprawdę zawód ten jest dla nich bardzo atrakcyjną ścieżką kariery. Aby uświadomić to młodzieży, w szkołach organizowane są spotkania, propagujące zawody rzemieślnicze, w tym także zawód dekarza.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BMI Polska
http://www.bmigroup.com/pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »