Firma » Tax

Deklaracje bez e-podpisu w Pitroczny.pl

Deklaracje bez e-podpisu w Pitroczny.pl
Zobacz więcej zdjęć »
Użytkownicy bezpłatnego serwisu www.pitroczny.pl mają od piątku możliwość wysłania deklaracji podatkowych przez internet bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego.

Podatnicy, którzy do tej pory nie rozliczyli jeszcze swoich dochodów z fiskusem, mogą złożyć swoje zeznania roczne przez internet bez osobistego e-podpisu za pośrednictwem serwisu www.pitroczny.pl.

Aplikacja zaprojektowana przez ekspertów z firmy Power Media powstała zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów, jest jednak prostsza od rozwiązania umieszczonego na stronie internetowej resortu. Internauta wypełniający zeznanie podatkowe w serwisie Pitroczny.pl nie musi instalować w swoim komputerze wymaganego przez ministerstwo programu Adobe Reader w wersji co najmniej 8.0, ani pobierać z internetu specjalnej wtyczki do tej aplikacji. Wystarczy, że zaloguje się do systemu Pitroczny.pl i wypełni on-line interaktywny formularz, odpowiadając na proste pytania zadawane przez system.

Możliwość wysyłania przez internet gotowych deklaracji mają podatnicy składający zeznanie na formularzu PIT-37 (wraz z ulgowymi załącznikami PIT/O, PIT/D i PIT-2K). Rozliczenie roczne przesłane przez serwis Pitroczny.pl na internetową bramkę resortu finansów nie wymaga poświadczenia własnym podpisem elektronicznym, ponieważ tożsamość podatnika weryfikowana jest na podstawie sześciu cech osobistych podatnika: NIP-u, pierwszego imienia, nazwiska, numeru PESEL, daty urodzenia oraz kwoty przychodu z zeznania lub rozliczenia za rok 2007.

W ciągu pierwszych trzech dni działania usługi 156 użytkowników www.pitroczny.pl wysłało swoje rozliczenia przez internet bez e-podpisu. Każdy składający zeznanie za pośrednictwem sieci otrzymuje wygenerowane przez ministerialny system Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO), które poświadcza fakt złożenia rozliczenia.

Bezpłatny serwis www.pitroczny.pl umożliwia samodzielne wypełnienie on-line rocznego zeznania podatkowego bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania. Użytkownik serwisu nie musi znać przepisów prawa podatkowego ani oznaczeń formularzy. Pitroczny.pl krok po kroku prowadzi wypełniającego, zadając jasno sformułowane pytania o wysokość i źródła dochodów, rodzaje odliczeń oraz dane identyfikacyjne i osobowe podatnika. Oprogramowanie portalu automatycznie dokonuje obliczeń wszystkich potrzebnych składników i umieszcza je we właściwych polach formularzy (deklaracje: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG).

W każdym momencie użytkownik serwisu może dokonać korekty wprowadzonych wcześniej danych bez konieczności zaczynania pracy od początku. Uzupełnianie deklaracji można również przerwać i dokończyć w innym terminie. Podatnik nie musi też podawać on-line swoich danych osobowych. Wystarczy, że naniesie je ręcznie już po wydrukowaniu formularzy. Dodatkowo, użytkownicy systemu księgowości internetowej www.ifirma.pl uzyskują możliwość eksportu z niego swoich danych podatkowych do serwisu pitroczny.pl.

Spółka Power Media gwarantuje wysokie bezpieczeństwo przechowywanych informacji. Bezpieczne jest także wypełnianie rocznego zeznania podatkowego, ponieważ transmisja danych do serwisu www.pitroczny.pl, a także e-deklaracji do serwerów Ministerstwa Finansów odbywa się za pomocą połączenia szyfrowanego. Użytkownik nie musi też przechowywać w szufladzie wypełnionych PIT-ów. Formularze wypełnione za pośrednictwem Pitroczny.pl będą przechowywane w wersji elektronicznej w serwerowni www.ifirma.pl do 2013 roku. Aktualna wersja www.pitroczny.pl działa od dwóch miesięcy, w tym czasie z serwisu skorzystało już 15 tys. użytkowników.

Power Media

Notowana na GPW spółka Power Media z Wrocławia specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań informatycznych, outsourcingu i rekrutacji kadr IT. Oprogramowanie zaprojektowane przez informatyków Power Media wykorzystywane jest na całym świecie - m.in. w USA, Niemczech, Izraelu, Francji i Norwegii. Klientami wrocławskiej spółki są m.in.: Motorola Polska, Volvo, Nokia Siemens Networks, Eurobank, BZ WBK. Power Media jest właścicielem marek ifirma.pl oraz pitroczny.pl.

www.power.com.pl

ifirma.pl

Rozwijana od 2001 roku przez Power Media platforma www.ifirma.pl to pierwszy w Polsce serwis księgowości internetowej zaprojektowany z myślą o sektorze mikro- i małych firm. Serwis www.ifirma.pl pozwala użytkownikom samodzielnie prowadzić księgowość za pośrednictwem internetu, umożliwiając automatyczne prowadzenie księgi przychodów i rozchodów oraz dokumentacji firmy w zakresie m.in. ewidencji sprzedaży, kosztów oraz podatku VAT. Dzięki platformie istnieje także możliwość generowania deklaracji do urzędów skarbowych i ZUS. Przy tworzeniu serwisu współpracują specjaliści z dziedziny informatyki i księgowości tak, by podążał on za zmieniającymi się przepisami prawa. Częścią portalu - pod adresem blog.ifirma.pl - jest serwis ekspercki tworzony przez specjalistów w dziedzinach, prawa gospodarczego, finansów i podatków. Z usług www.ifirma.pl korzysta obecnie ponad 3600 przedsiębiorców opłacających abonament i 7000 testujących rozwiązanie. Obie te liczby stale rosną.

www.ifirma.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »