Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Depilator laserowy na własność

Depilator laserowy na własność
Zobacz więcej zdjęć »
Depilacja bywa prawdziwą zmorą wielu kobiet, a że i panowie coraz częściej poddają się zabiegom usuwania zbędnego owłosienia z różnych części ciała i oni zauważają, że życie człowieka żyjącego w stanie niemal permanentnego depilacyjnego stresu wcale nie należy do najłatwiejszych.

I choć depilacja wcale nie jest taka straszna, ale może przysporzyć sporo kłopotów. W tym kontekście depilacja laserowa jawi się rozwiązaniem idealnym. Jeśli nie ma przeciwwskazań co do jej wykonania warto się jej poddać choćby po to, by raz na zawsze (a przynajmniej na bardzo długi czas) zapomnieć o depilacji.

Dotychczas depilację laserową i depilację IPL można było przeprowadzać jedynie w przygotowanych do świadczenia tego typu usług gabinetach, dziś może ją zrobić każdy i to we własnym domu. Wystarczy kupić domowy depilator laserowy bądź depilator laserowy IPL. Różnice pomiędzy urządzeniami są niewielkie. 


Depilator laserowy a depilator laserowy IPL

Różnica w działaniu wynika z różnic w strukturze emitowanego przez urządzenia światła. Typowe lasery generują światło skoncentrowane i jednorodne, lasery IPL emitują natomiast światło rozproszone. I jeden i drugi rodzaj światła jest nośnikiem energii. Energia ta, skierowana na mieszki włosowe niszczy je przez co dochodzi do zaprzestania produkcji włosów. W efekcie włosy nie rosną, a my możemy cieszyć się gładką skórą niemal bezterminowo. Dlaczego „niemal”?


Skuteczność depilatora laserowego

Depilatory laserowe i depilatory IPL niszczą mieszki, ale ich niszczycielskie działanie jest ograniczone zdolnością mieszków włosowych do regeneracji tzn. po uszkodzeniu mieszki mogą się odbudować i ponownie przystąpić do produkcji włosów. Żeby zagwarantować sobie pełną trwałość depilacji należałoby pousuwać mieszki włosowe albo poddać je działaniu tak destrukcyjnych sił, że regeneracja stałaby się niemożliwa. Problem jedynie w tym, że mieszki funkcjonują w skórze, gdybyśmy chcieli „potraktować” je zbyt dużą energią mogłoby dojść do uszkodzenia skóry, a przecież nie o to w depilacji chodzi. Zależy nam przecież na upiększaniu a nie uszkadzaniu naszej zewnętrznej powłoki.

Jak działa depilator laserowy IPL?

Emitując światło o pewnej długości fali przenika przez warstwy skóry trafiając bezpośrednio do mieszków włosowych. Światło „naprowadzane jest” barwnikiem znajdującym się w mieszkach czyli melaniną. Dlatego tak często mówiąc o depilacji laserowej porusza się kwestię odpowiedniej konstrastowości barwy skóry i włosów. Bez kontrastu depilacja byłaby niemożliwa, przy czym kluczem jest i tak zawartość melaniny – jeśli jest jej dużo w skórze a mało we włosach prędzej doprowadzimy do oparzeń niż do usunięcia włosów.

Warto też pamiętać, że depilator laserowy (również depilator laserowy IPL) oddziałuje jedynie na włoski będące w fazie wzrostu, tak więc depilację tak czy inaczej należy kilkukrotnie powtórzyć. Z tego względu bardziej opłacalne jest wykonanie depilacji w domu – urządzenia laserowe do domowej depilacji kosztują mniej niż seria zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

Depilacja w domu

Depilator laserowy IPL można kupić np. tutaj. Urządzenie jest bezpieczne i skuteczne przy zachowaniu pewnych (wyraźnie wymienionych przez producenta) środków ostrożności. De facto obowiązują nas zawsze wskazania i przeciwwskazania nadrzędne tj. odnoszące się do depilacji laserowej jako takiej. Depilator laserowy do użytku domowego jest urządzeniem łatwym w obsłudze, a depilatory bardziej zaawansowane (skanujące, usuwające jednorazowo ponad sto włosków) wyraźnie skracają czas trwania depilacji.

To komfort, bezpieczeństwo i skuteczność w jednym, a do tego całkiem opłacalna inwestycja.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Opiniomat
http://opiniomat.co.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »