Firma » Biznes

Devoteam restrukturyzuje Wolę Info

Przywrócenie stabilności finansowej, zapewnie długotrwałej stabilizacji i wykorzystanie efektu synergii to główne cele jakie stawia przed sobą francuski Devoteam w stosunku do Woli Info.

Devoteam to inwestor strategiczny Woli Info od połowy bieżącego roku. Obecnie posiada niespełna 50% akcji spółki. Po rejestracji akcji nowej emisji (jest w toku) zaangażowanie francuskiej firmy zwiększy się do 62%. Celem Devoteamu jest wycofanie Woli Info z giełdy do końca bieżącego roku i zmiana nazwy spółki na Devoteam Consulting.

- Mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że najgorsze mamy za sobą. Restrukturyzacja bazy kosztów stałych zaczyna przynosić efekty a jednocześnie zdecydowanie zwiększa się ilość zamówień. Nie ukrywam, że zamierzamy wykorzystywać szanse jakie daje nam funkcjonowanie w grupie kapitałowej Devoteam, zwłaszcza że nasi główni partnerzy to te same firmy- podkreśla Marcin Hołubiec, wiceprezes Wola Info. Należą do nich m.in. IBM, HP, Oracle, EMC czy Symantec. Po drugim podwyższeniu kapitału Devoteam zainwestuje w Wolę Info łącznie 10 mln zł. - Środki te pozwalają na zabezpieczenie bieżącej działalności spółki i skupienie się na zmianie modelu biznesowego i struktury organizacyjnej. Powinniśmy zakończyć ten proces do końca roku. Innymi słowy oznacza to zakończenie generowania strat. Od 2011 r. zamierzamy wypracowywać zyski- zapowiada Marcin Hołubiec. W ciągu dwóch najbliższych lat Wola Info zamierza zwiększyć zatrudnienia o 50 osób. Devoteam zamierza wspierać Wolę Info m.in. poprzez mocne zaangażowanie ścisłego kierownictwa francuskiej firmy oraz dzielenia się specjalistyczną wiedzą (know how). Głównym celem Woli Info na nadchodzący rok jest przywrócenie rentowności spółki. Przy współpracy z Devoteam, warszawska firma zamierza pozyskać nowych klientów z sektora telekomunikacyjnego i finansowego oraz zaproponować rynkowi nowe produkty m.in. z zakresu e-administracji.

Wola Info SA działa na rynku IT od ponad 20 lat, dostarczając kompleksowe rozwiązania dla największych polskich przedsiębiorstw i instytucji. Spółka plasuje się w gronie czołowych polskich firm sektora IT. Specjalizuje się w integracji systemów teleinformatycznych dla podmiotów związanych z rynkiem telekomunikacyjnym, finansowym, przemysłowym i administracji publicznej. Firma zajmuje się budową unikalnych rozwiązań biznesowych ze szczególnym uwzględnieniem automatyzacji procesów obsługi klienta (CRM), rozwiązań dla operatorów (BTS - Business Telco Solutions), zarządzania usługami IT. Spółka oferuje usługi także w zakresie projektowania, budowy i adaptacji centrów przetwarzania danych (Data Center) oraz projektowania, integracji i bezpieczeństwa infrastruktury IT. Oprócz spółki matki grupę kapitałową tworzą firmy Noblestar Polska (100% udziałów) oraz Centrum Rozwiązań Menedżerskich (83% udziałów). Od września 2007 r. Wola Info notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2010 r. Wola Info pozyskała inwestora strategicznego, którym została francuska spółka Devoteam.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Wola Info S.A.
http://www.wolainfo.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »