Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka
Dinorewelacja w Porcie Łódź – wystawa „Na tropie dinozaurów” po raz pierwszy w Polsce
Zobacz więcej zdjęć » |
Tajemniczy świat dinozaurów, który swoimi niedopowiedzianymi historiami fascynuje rzesze amatorów i profesjonalistów zajmujących się paleontologią, zawita już wkrótce do Portu Łódź. Naukowcy do tej pory spierają się o umaszczenie prehistorycznych gadów,
o to jaki prowadziły tryb życia i czy ich skóra nie była przypadkiem pokryta piórami. Dyskusje w akademickim świecie prowokują także nowo odkrywane skamieniałości, każące przewartościować stan dotychczasowej wiedzy dotyczącej tych dawno wymarłych stworzeń. Choć pytań zdaje się być więcej niż odpowiedzi podczas wystawy „Na tropie dinozaurów”, dostępnej w Porcie Łódź od 12 do 30 listopada, będzie można uzyskać wiele ciekawych informacji dotyczących tych pasjonujących gadów. Przed oczami zwiedzających ukażą się majestatyczni roślinożercy, jak Triceratops czy Protoceratops zwany ze względu na swoje częste występowanie „owcą okresu kredowego”. Na wystawie nie zabraknie również amatorów mięsa, wśród których znajdą się m.in.: Barionyks, Allozaur i Jangczuanozaur. Organizatorzy zadbają także o obecność samego Tyranozaura, zwanego pieszczotliwie T.Rexem oraz przodka współczesnego albatrosa, czyli Pteranodona.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
- Jesteśmy niezwykle dumni, że Port Łódź, jako pierwsze centrum handlowe w Polsce, może gościć wystawę „Na tropie dinozaurów”. Nasi klienci przekonają się nie tylko o tym, jak wyglądały wymarłe gady, ale również jakie wydawały dźwięki i jak się poruszały – mówi Emilia Lange-Cichocka, menadżer marketingu Portu Łódź.
Bezpłatna wystawa zagości w Porcie Łódź w dniach 12-30 listopada. Większość modeli zostanie zlokalizowana obok sklepu RTV Euro AGD, ale niektóre z nich będą czekały na gości już przy wejściu do centrum, w pobliżu sklepu IKEA. Oprócz interaktywnych eksponatów, na wystawie znajdą się także tablice informacyjne dotyczące poszczególnych dinozaurów i samodzielne stanowisko paleontologiczne, pozwalające zwiedzającym poznać prehistoryczne skamieniałości.
Nadesłał:
Maria Szwed
|
Komentarze (0)