Rozrywka i wypoczynek » Gry

Disciples III – gra dla dużych chłopców

Disciples III – gra dla dużych chłopców
Zobacz więcej zdjęć »
Mistrzowskie połączenie cech gier RPG oraz strategii turowej, realistyczne animacje i trójwymiarowa oprawa graficzna oraz blisko 200 bohaterów, to tylko niektóre cechy trzeciej już części całego cyklu gier Disciples, uradującej z pewnością każdego dużego chłopca.

Każdy, kto miał już przyjemność zetknąć się z poprzednimi odsłonami gry, może oczekiwać znajomych elementów, odkryje jednak także wiele nowych możliwości. Stały element to na pewno główny schemat całej gry.  Wcielając się  w dowódcę armii, rekrutujemy żołnierzy spośród trzech głównych ras: Imperium, Legionów Potępionych oraz Elfiego Przymierza.

Fani frakcji znanych z poprzednich odsłon : Górskich Klanów oraz Hordy Nieumarłych spotkają je także i tutaj, jednak nie będą mogli poprowadzić ich do boju. Decydując o zatrudnieniu żołnierza, będziemy mogli wybierać z kilku profesji: wojownika, maga, zwiadowcy i złodzieja. Jednak walka to nie wszystko. Aby utrzymać w panowaniu krainę Nevendaar, będziemy musieli podróżować, budować fortece oraz zbierać surowce, mające zapewnić naszemu landowi dostatnią przyszłość. Dzięki temu Odrodzenie to także gra taktyczna, wymagająca przemyślanego zaplanowania całej strategii. Dodatkowo za każdym razem cała rozgrywka jest zupełnie nieprzewidywalna dzięki specjalnym premiom, które wprowadzają do starć element losowy, dzięki czemu zmuszeni jesteśmy na bieżąco modyfikować nasze plany działania. Bohater Disciples III, w odróżnieniu od ,,jedynki” i ,,dwójki” posiada rozbudowane możliwości rozwoju; może rzucać czary, a także walczyć wręcz. Co więcej, każdy używany w dalej chwili przedmiot lub element broni, zostaje odzwierciedlony w wizerunku bohatera w niezwykle precyzyjny sposób dzięki systemowi 3D, zastosowanemu w całej grze. Możemy więc podziwiać imponująco wykonany ekwipunek naszego bohatera, a także obserwować z lotu ptaka oddziały wojsk nieprzyjaciela.            

Kolejną zmianą w stosunku do poprzednich części gry jest wątek główny całej opowieści. W części III pod tytułem Odrodzenie, skupia się on na zesłanej przez Wszechojca na ziemię anielicy Inoel, której towarzyszyć będziemy podczas całej rozgrywki. Inoel, podobnie jak każda postać w trzeciej części Disciples, jest niezwykle kunsztownie zaprojektowana. Zbroje, szaty, elementy przyrody i architektury zachwycają precyzją szkicu oraz doborem stonowanych barw, współgrających idealnie z mrocznym, tajemniczym charakterem gry. Disciples III Odrodzenie, dystrybuowana przez CD projekt dostępna na rynku polskim już od 25 czerwca, tylko na platformach PC.            

My, kobiety, widząc mężczyzn zafascynowanych światem komputerowych gier RPG, dyskutujących o nowoodkrytych możliwościach prowadzenia walki wręcz lub planowania bitew, nie możemy oprzeć się wrażeniu, że żyjemy ciągle z dużymi chłopcami. Kochając ich jednak, uśmiechamy się tylko pobłażliwie i w drodze po prezent do sklepu komputerowego dochodzimy do wniosku, że to, co sprawia im radość jest też naszą radością.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

k.gromada

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »