Motoryzacja » Samochody

Dlaczego części do c 360 są tak ważne?

Dlaczego części do c 360 są tak ważne?
Zobacz więcej zdjęć »
Części do c 360 można kupić przez Internet, zarówno nowe, jak i używane. Ursus jest polską marką, więc z zamiennikami nie ma problemu

Maszyna rolnicza odgrywa najważniejszą rolę pracach polowych. W wielu gospodarstwach jest używany Ursus c 360, nawet gdy jego produkcja zakończyła się w 1994 r. Traktor sprawdza się w gospodarstwach, pomimo swoich lat. Jeśli ulegnie awarii, w sklepie internetowym czesci do c 360 można zamówić podzespoły. Bogaty asortyment i wysoka jakość produktów zachęca do zakupu. W ofercie są używane i nowe zamienniki, spełniające najwyższe normy. Można zamówić również do innego modelu ciągnika firmy Ursus. W razie wątpliwości warto skontaktować się z jednym z doradców firmy.

Które części zamienne kupowane są najczęściej do ciągników?

Do awarii maszyn rolniczych, typu Ursus c 360 dochodzi często z winy właścicieli. Brak serwisowania, nieregularna wymiana oleju i niewłaściwa eksploatacja, to najczęstsze przyczyny. Do uszkodzeń termostatu lub pompy, a nawet zatarcia silnika przyczynia się praca w zbyt wysokiej temperaturze. Awariom ulga układ smarowania, czego przyczyną jest pęknięta głowica, sprężyna czy uszkodzona śruba regulacyjna. Problemy pojawiają się w układzie paliwowym, a jednym z powodów usterki jest jego zapowietrzenie. To tylko kilka przykładów, jakie zdarzają się w ciągnikach.

Dlaczego pęka blok silnika i pojawia się usterka w skrzyni biegów?

Skrzynia biegów bez względu na model ciągnika potrzebuje oleju do smarowania. Należy go wymieniać po przejechaniu określonej ilości godzin. Zaniedbywanie tej kwestii prowadzi do awarii przekładni. Zbierają się w nim zanieczyszczenia, powodujące uszkodzenia wałka, obudowy, łożysk i turbosprężarki. Bardzo ważne są też filtry, więc trzeba je regularnie wymieniać. Podobnie jest w przypadku bloku silnika. Zły olej prowadzi do jego zatarcia. Tylko właściwa eksploatacja skrzyni biegów i silnika, pozwala uniknąć wysokich kosztów naprawy.

Jaką rolę w ciągniku odgrywa instalacja elektryczna?

Instalacja elektryczna tak jak hydraulika, alternatory oraz pozostałe układy w ciągniku, odgrywa bardzo ważną rolę. Należy doceniać oświetlenie, ponieważ bez niego, nie można się poruszać maszyną. Nie chodzi tylko o światło, bo w skład wchodzi szereg innych elementów: napędy elektryczne, systemy sterowania, wymagające zasilania z akumulatora traktora. Jeśli pobór prądu będzie wysoki, dojdzie do przegrzania przewodów. Warto sprawdzać instalację, a w razie potrzeby, wymienić uszkodzony element, bo części do c 360, są dostępne na rynku w atrakcyjnych cenach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »