Firma » Finanse

Dlaczego polisolokaty nie są dobrym pomysłem na oszczędzanie?

Dlaczego polisolokaty nie są dobrym pomysłem na oszczędzanie?
Zobacz więcej zdjęć »
Polisolokaty to produkty finansowe, które pomimo tego, że często okazują się nieskuteczne, stale cieszą się dosyć dużą popularnością. Ludzie dają nabrać się na obietnice zysków oraz podpisują umowy, z których ciężko im się potem wycofać.

W tym tekście dowiesz się, dlaczego polisolokaty należy omijać szerokim łukiem.Polisolokata, czyli co?

Polisolokaty to w założeniu produkty finansowe, których działanie jest bardzo zbliżone do standardowych lokat. Celem ich istnienia jest ominięcie podatku Belki od dochodów kapitałowych. Z punktu widzenia polskiego prawa, tego typu rozwiązania nie są jednak lokatami a ubezpieczeniami. Oznacza to, że podpisując umowę z bankiem, podpisujesz ją z pośrednikiem. Twoja polisolokata jest więc dostarczana przez firmę ubezpieczeniową.Dlaczego polisolokata to zły pomysł?

 1. Duże ryzyko inwestycji

Decydując się na polisolokatę musisz mieć świadomość tego, że bierzesz udział w bardzo ryzykownych inwestycjach, które często przynoszą straty. Nie usłyszysz takich informacji od pracowników banków, ale wystarczy prześledzić fora internetowe, by znaleźć tysiące osób, które dały się skusić na pozornie pewny zysk.

 1. Brak gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Jest to wada, która w wielu oczach dyskwalifikuje polisolokaty jako produkty, na które warto zwracać uwagę. Twoje oszczędności nie są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co znacznie zwiększa ryzyko utraty oszczędności bez możliwości dochodzenia swoich praw. Polisolokaty nie są bowiem produktami bankowymi tylko ubezpieczeniowymi, więc BFG nie może pośredniczyć w ich działaniu. Tego jednak nie dowiesz się, podpisując umowę z bankiem.

 1. Niskie oprocentowanie

Jeżeli przyjrzysz się szczegółowo ofertom banków, szybko zauważysz, że oprocentowanie polisolokat w rzeczywistości jest na dużo niższym poziomie, niż w przypadku zwykłych lokat. Wynika to z tego, że polisolokaty są produktami nisko marżowymi. Oznacza to, że mają zapewnić zysk klientowi, bankowi i firmie ubezpieczeniowej. Przy tylu podmiotach chcących zarobić, ciężko jest zagwarantować duże zyski.

 1. Niejasne umowy

Największą wadą polisolokat są niejasne i skomplikowane umowy. Klienci zazwyczaj nie mogą rozwiązać umowy bez opłat likwidacyjnych i kosztów zarządzania. Banki manipulują zapisami, korzystając z tego, że przeciętny Kowalski nie ma pojęcia o meandrach bankowych przepisów.Podpisuj rozsądnie

Jak widzisz, polisolokaty ze względu na swoją skomplikowaną naturę prawną, nie są dobrym pomysłem na oszczędzanie. Jeżeli jednak zdecydujesz się na tak niepewne rozwiązanie, uważnie przeczytaj umowę, a w razie wątpliwości skonsultuj ją z doświadczonym prawnikiem.

Materiał powstał we współpracy z portalem http://www.polisolokaty.com/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (10)

 • avatar
  ~sylwiagula 2017-04-12 19:13:00

  Przez swoją nieuwagę dałam się wplątać w to oszustwo! Na szczęscie Kancelaria Prawna Invictus bez żadnych dodatkowych kosztów pomogła mi przeanalizować zawartą przeze mnie polisolokatę z towarzystwem ubezpieczeniowym. W trakcie analizy dokumentów okazało się, że podpisana umowa jest nieuczciwa . Bardzo mi pomogli jestem im bardzo wdzięczna uratowali moje pieniądze i dzięki nim spię już spokojnie .

 • avatar
  ~jakub55 2017-04-06 18:11:36

  Witam. Z polisolokatami nie ma żartów. Sam dałem się "nabić w polisę" i straciłem przez to zdrowie, no i oszczędności. Ta naprawdę gdyby nie pomoc Kancelarii Lex z Wrocławia, to nie odzyskałbym pieniędzy. Sprawa do łatwych nie należała, ale kancelaria podeszła z zaangażowanie i... udało się.

 • avatar
  ~mona 2017-03-25 13:34:47

  Polecam kontakt z Kancelarią Lex. Jak widać sporo osób ma pozytywne opinie na temat ich pracy. To ich strona internetowa www.polisolokaty.com. Moja sprawa zbliża się już ku końcowi.

 • avatar
  ~Renior 2017-03-22 20:50:05

  Moim zdaniem do takich zadań specjalnych to tylko INVICTUS. Miałem okazję korzystać z ich usług kilkakrotnie i są naprawdę profesjonalistami w tym co robią. To ich strona internetowa www.ubezpieczenia-inwestycyjne.com.pl

 • avatar
  ~yasmin 2017-03-21 10:36:54

  Zgadzam się, że warto oszczędzać, ale akurat polisolokaty to nie najlepszy pomysł. Poszkodowanym polecam kontakt z Kancelarią Lex z Wrocławia. Mam kontakt do Pana Igora Suchodolskiego i.suchodolski@kancelaria-lex.org tel : 522 036 202

 • avatar
  ~Meks 2017-03-20 12:06:04

  Oszczędzanie na czarną chwilę jest kluczowym czynnik zapewnienia sobie bezpieczeńsywa finansowego w przyszłości. Ja od jakiegoś czasu również prowadzę swój budżet domowy. Wg. mnie to bardzo ważna czynność, dzięki której mogłem w pewnym momencie zweryfikować czy stać mnie na odejście z korporacji i rozwijać dalej własną firmę. Uskuteczniłem również o tym wpis na moim blogu.
  http://piaskownicameksa.pl/oszczedzanie-i-kontrola-wydatkow/
  Zachęcam :)

 • avatar
  ~tekil 2017-03-17 17:45:58

  Kancelaria Invictus jest godna polecenia. Prowadzili sprawę moich znajomych i wszystko zbliża się już ku końcowi. Mam tylko numer do Pana Dariusza Spilnyka dariusz.spilnyk@kancelariainvictus.pl 533 121 535

 • avatar
  ~lexin 2017-03-16 16:04:38

  A ja polecam współpracę z Kancelarią Primus. Pan Michał Herok zna się na swojej pracy i jest w stanie pomóc odzyskać stracone pieniądze. Podam kontakt telefoniczny do niego 533 254 373

 • avatar
  ~renata12 2017-03-15 12:40:21

  Można walczyć o zwrot swoich pieniędzy. Ja akurat współpracuje z Kancelarią Lex. Moją sprawą zajmuje się Pan Jakub Paszyński j.paszyński@kancelaria-lex.org tel : 531 613 226. Polecam.

 • avatar
  ~stepka 2017-03-14 18:41:13

  Zastanawiam się, czy można w ogóle skutecznie walczyć o zwrot należności z polisolokat? Moi rodzice starają się walczyć o sprawiedliwość i swoje ciężko zarobione pieniądze. Ich znajomy polecił im by skorzystali z pomocy kancelarii Invictus. Zajmuje się ona między innymi pomocą w odzyskiwaniu środków z opłat likwidacyjnych. Myślę, że warto podzielić się tą informacją z innymi poszkodowanymi. Posiadam kontakt do Pana Michała Leszczyńskiego tel: 883 555 181


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »