Technologie » Komputery

Dlaczego przyszłość Twojej firmy zależy od oprogramowania?

Dlaczego przyszłość Twojej firmy zależy od oprogramowania?
Zobacz więcej zdjęć »
W często cytowanym artykule z „The Wall Street Journal”, o znaczącym tytule: „Dlaczego oprogramowanie zjada świat” (ang. „Why Software is eating the world”) Marc Andreseen przedstawił tezę, że w przeciągu 10 lat większość branż i biznesów zostanie zasadniczo zmienionych przez firmy,

których głównym zasobem i przewagą nad konkurencją jest właśnie oprogramowanie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Podał przykłady firm takich jak Amazon (księgarnia internetowa), LinkedIn (branża rekrutacyjna) i Spotify (muzyczna). W ciągu ostatnich trzech lat tezę tę potwierdziły też Uber (branża taksówkarska) czy Airbnb (hotelarstwo).

Widząc powyższe nie sposób nie zgodzić się także z opinią, że oprogramowanie i digitalizacja firm to nie tylko moda, czy trend ale główny element kształtowania ich strategii, a także uzyskiwania trwałej przewagi konkurencyjnej. Decyzje z tym związane powinny być podejmowane na najwyższym szczeblu każdej firmy, bo mogą decydować o jej przetrwaniu i pozycji na rynku.

Ciekawie w tym aspekcie kształtuje się także wyniki badania przeprowadzonego w 2013 roku przez IBM w ponad 400 dużych firmach na całym świecie (przekrojowy wybór branż), według którego około 54% firm zdaje się sobie sprawę, że oprogramowanie jest krytyczne dla ich biznesu. jedynie 25% z nich wybiera je dobrze i efektywnie, a te przedsiębiorstwa, które robią to efektywnie w 69% przypadków są bardziej rentowne niż ich konkurencja.

 Czytaj całość artykułu tutaj: http://erp-view.pl/wiadomosci/dlaczego_przyszlosc_twojej_firmy_zalezy_od_oprogramowania.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »