Rozrywka i wypoczynek » Sport

Dlaczego WPC?

Dlaczego WPC?
Zobacz więcej zdjęć »
Można sądzić, że sam trening będzie wystarczający do uzyskania odpowiedniego poziomu masy mięśniowej. W przypadku osób początkujących, których aktywność fizyczna wcześniej nie była zbyt duża jest to prawda.
Wzrost aktywności fizycznej, przystąpienie do treningu może spowodować, że przyrost masy mięśniowej będzie bardzo duży w krótkim czasie. Zasadniczo jednak po około sześciu miesiącach intensywnych treningów należy zadbać o naszą masę mięśniową w sposób szczególny. Chodzi oczywiście o zastosowanie specjalnych odżywek dla sportowców, które mają na celu poprawę jakości naszych mięśni i zahamowanie procesów katabolizmu. Można w tym miejscu postawić pytanie o to, które z odżywek będą najbardziej właściwe? Oczywiście odpowiedź niekoniecznie będzie jednoznaczna, gdyż dobrych produktów na rynku mamy wiele. Niemniej jednak warto szczególną uwagę poświęcić WPC.

Co to jest?

To odżywka białkowa, a jej nazwa pochodzi od słów Whey Protein Concentrate. To, co charakteryzuje owe odżywki, to w głównej mierze fakt, iż mamy do czynienia z produktem bardzo szybko wchłanialnym. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli poddajemy się ciężkiemu treningowi, to w naszym organizmie dochodzi do zwiększenia ryzyka wystąpienia procesów katabolicznych. Należy zatem wspomóc nasz organizm stosownymi odżywkami, aby owe procesy nam nie zaszkodziły, aby nasza tkanka mięśniowa nie uległa uszczupleniu, a jeśli nawet to w jak najmniejszym stopniu. Dlatego właśnie to WPC jest jednym z tych produktów, które są szeroko polecane jako jedne z najlepszych dla osób trenujących fizycznie i starających się o zwiększenie swojej masy mięśniowej. WPCto odżywki, które można stosować bezpiecznie, co też jest oczywiście bardzo ważnym aspektem. Whey Protein Concentrate to odżywka, która jest bardzo dobrym uzupełnieniem naszej diety. Czasem trudno jest nam idealnie ułożyć naszą dietę, aby mogła ona zaspokajać wszystkie potrzeby naszego organizmu. WPC pokrywa zapotrzebowanie naszych mięśni na białko i sprawia, że widzimy efekty treningów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »