Dom » Budownictwo

Dni domów pasywnych - recenzja z imprezy

Dni domów pasywnych - recenzja z imprezy
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 12-13 listopada 2010 odbyły się Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych. W tym terminie dla zwiedzających udostępniane są wszystkie domy na świecie, wykonane w technologii pasywnej. Dom autorstwa Pracowni Lipińscy Domy także otworzyliśmy dla publiczności.

Przez dwa dni można było "od kuchni" obejrzeć pierwszą tego typu i jak na razie jedyną w Polsce realizację obiektu, który może poszczycić się Certyfikatem, nadanym przez uznany i renomowany Instytut Budynków Pasywnych w Darmstadt promujący projekty domów pasywnych na świecie.

Kilkuset zwiedzających, liczne pytania i dyskusje, w których uczestniczyliśmy to dowód na to, że temat budownictwa pasywnego i energooszczędnego jest coraz popularniejszy, a inwestorzy coraz bardziej przekonują się, że warto zainwestować w ciepły i ekonomiczny dom, co przekłada się na realne oszczędności, a pieniądze zamiast zostać wydane na ogrzanie domu – zostają w kieszeni. Nie bez znaczenia jest także komfort mieszkania w  domu energooszczędnym oraz to, że użytkując taki budynek mamy swój mały wkład w ekologię.

Tegoroczne Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych już za nami, dlatego chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w miniony  weekend odwiedzili nasz pokazowy dom pasywny w Smolcu koło Wrocławia. Szczególnie dziękujemy naszym Gościom, którzy często wraz z całymi rodzinami przyjechali obejrzeć i porozmawiać nie tylko o domu pasywnym, ale także o naszych innych projektach, których ponad 400 prezentujemy na naszej stronie internetowej oraz w cyklicznie wydawanych katalogach Ciepłe Domy i Domy Gotowe.

Wszystkie usłyszane od Was opinie i uwagi są dla nas bardzo istotne, gdyż pomagają nam tworzyć projekty najlepsze pod każdym względem. Dziękujemy także naszym Partnerom – przedstawicielom firmy Danfoss, Viessmann, Skaven, Stahlton i Rehau. Dzięki Waszej obecności każdy zainteresowany otrzymał kompleksową poradę i mógł porozmawiać ze specjalistami od systemów i instalacji stosowanych w budownictwie pasywnym i energooszczędnym. Mamy nadzieję, że okazji do takich spotkań będzie więcej, gdyż żadne opisy i teoria nie może równać się z praktyką, gdy można przyjść, wszystkiego dotknąć, obejrzeć, wymienić uwagi, a wszystko to w miłej i luźnej atmosferze.

Wszystkich zainteresowanych tematyką domów pasywnych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia budynku pokazowego, który jest otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-12, na ul. Cisowej 1, w Smolcu koło Wrocławia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Pozycjonowanie Wrocław - Prestige SEO
http://pseo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 14 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »