Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Do Aquaparku nie tylko na basen

Do Aquaparku nie tylko na basen
Zobacz więcej zdjęć »
Współczesny Aquapark, żeby pretendować do miana prawdziwej atrakcji dla miasta i okolicy, powinien oferować coś więcej niż tylko dostęp do basenu.

Wrocławski Park Wodny to największy i najbardziej nowoczesny Aquapark w Polsce. W ciągu pierwszych dwóch lat działalności stał się luksusowym centrum sportu i rozrywki, w którym można się odprężyć lub wręcz przeciwnie - doznać mocnych wrażeń.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguTeren parku składa się z kilku stref: basenów rekreacyjnych, dwóch 25-metrowych basenów sportowych, Saunarium oraz strefy Wellness i Day Spa. Nie brakuje rozrywek dla dzieci i młodzieży - kilku zjeżdżalni o różnych poziomach trudności czy kącika dla najmłodszych. Pobyt na terenie ośrodka może umilić relaks w jacuzzi, wcale nie taki ospały nurt „leniwej rzeki" czy możliwość wypłynięcia na baseny zewnętrzne. Na terenie Parku Wodnego znajdują się oczywiście restauracje, kawiarnie i bary.

To jednak nie wszystko. Wrocławski Park Wodny inspiruje do miejsca, które potrafi zaskoczyć niecodziennymi inicjatywami. Dla seniorów - oferta 60+. Dla młodzieży - skoki na bungee w ramach „Skoku w kulturę" i promocji kulturalnego Wrocławia 2016, juwenaliowe szaleństwo podczas Ekonomaliów czy Aquakino - pakiet łączący kino i basen. Najwięcej atrakcji czeka oczywiście na dzieci. W rytm życia wrocławian na stałe wpisały się już Plusk Soboty, Bąble w wodzie czy Rekiny w Basenie - interaktywny spektakl o morskich przygodach grupy piratów tworzony we współpracy z Wrocławskim Teatrem Lalek. Przedstawienie opowiada o morskich przygodach grupy piratów. Akcja sztuki rozgrywa się na pełnym morzu; teatralną scenę zastępuje tu przestrzeń Parku Wodnego: baseny, rzeka, wysepki i fontanny. Pierwszoplanowymi bohaterami spektaklu są piraci, bohaterami drugoplanowymi zaś - księżniczki, potwory, zaczarowane żaby i inne baśniowe postacie.

Publiczność czynnie bierze udział w przedstawieniu, może wpływać na jego przebieg, pomagając bohaterom. Widzowie to jednocześnie goście Aquaparku - są w strojach kąpielowych, co umożliwia im aktywne uczestniczenie w spektaklu. Mają do dyspozycji rozmaite akcesoria, na przykład armatki i pistolety wodne, których używają w kolejnych scenach, walcząc z potworem czy też odzyskując klucz do tajemniczej skrzyni.
Fabuła jest bardzo ściśle powiązana z bajkowo-wodną scenerią parku: potwór ukrywa się w głębi basenu i tam więzi księżniczkę-syrenki, którą trzeba uratować, ropucha zamieszkuje na jednej z wysepek, do której publiczność musi dotrzeć, żabki należy wyłowić z rwącej rzeki, itd. Dzieci otrzymują od bohaterów ciągle nowe zadania: odszukanie liter hasła, którym można będzie wywołać potwora, odzyskanie klucza, ratowanie syrenki... Poza rozrywkowymi, spektakl ma również walory edukacyjne - mali widzowie podczas spektaklu poznają zasady pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa w wodzie.

Szczegółowa oferta Wrocławskiego Parku Wodnego na www.parkwodny.wroc.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m.gorska

Komentarze (1)

  • avatar
    jabol997 2010-06-30 23:13:03

    musze tam sie wybrac


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »