Dom » Wnętrza

Dobierz kieliszki do zastawy

Dobierz kieliszki do zastawy
Zobacz więcej zdjęć »
Dobranie kieliszków do zastawy stołowej to duże wyzwanie. Muszą pasować nie tylko do stylu serwisu, ale także do wystroju wnętrza i podawanych trunków. Marka Villa Italia ma w swojej ofercie kolekcje szkła, z których na pewno każdy wybierze coś dla siebie.

Kieliszki to część zastawy znana ludzkości od najdawniejszych czasów. Najstarsze znaleziska historyczne sięgają 3500 roku p. n. e. Używane były przez starożytnych Rzymian, chociaż ich forma zdecydowanie różniła się od tej, którą znamy dzisiaj. Zawsze jednak kieliszki były tym elementem stołu, który podkreślał styl i charakter spotkań towarzyskich.

Prostota i elegancja

Kupno kieliszków, podobnie jak serwisu obiadowego, wymaga przygotowania i przemyślenia. Ważne jest żeby pasowały stylistycznie do posiadanego przez nas serwisu obiadowego. „Jedną z podstawowych zasad przy doborze linii kieliszków jest dopasowanie ich do stylu zastawy stołowej tj. nowoczesne linie szkła łączymy z nowoczesną zastawą, a klasyczne z klasyką” - radzi Jolanta Chmielewska, stylistka Villa Italia. Dodaje także, „że dużym wyzwaniem dla każdej pani domu jest dopasowanie odmiennych w swoich charakterach stylizacyjnych kieliszków i zastawy, aczkolwiek nie jest to niewykonalne. Wymaga natomiast dużego wyczucia linii i formy”. Kolekcja kieliszków Magnesium marki Villa Italia to propozycja dla posiadaczy klasycznej porcelany.  Wykonane są one z najwyższej jakości szkła kryształowego, które wyróżnia piękny połysk. Kieliszki z tej kolekcji mają charakterystyczny kształt nadający im wysublimowanego charakteru. Świetnie komponują się z  porcelaną w kolorze białym lub écru o tradycyjnym kształcie i zdobieniu. Dzięki swojej prostej formie pasują także do kwiecistych, bogato zdobionych serwisów. Całość kompozycji stołu można rozjaśnić kolorowymi serwetkami lub bukietem kwiatów. Jeśli przygotowujesz kolację, możesz ustawić na stole świece.

Fantazja i oryginalność

Nowoczesne zastawy stołowe charakteryzują się oszczędnymi zdobieniami i geometrycznymi kształtami poszczególnych elementów. Jeśli posiadasz taki właśnie serwis, nie musisz dobierać do niego kieliszków o klasycznym fasonie. Wybierz szkło z kolekcji Dima marki Villa Italia. Kieliszki wykonane są z najwyższej jakości szkła kryształowego, ręcznie ciętego w roślinny wzór. Kolekcja ta wyróżnia się nowatorską, ale prostą dekoracją. Dzięki niej kieliszki Dima stają się ozdobą stołu. Razem z prostym serwisem tworzą nowoczesne, intrygujące połączenie. Jako ozdoby stołu możesz użyć motywów roślinnych: liści, gałązek lub kwiatów. Przygotowując swój stół musisz pamiętać, że kieliszki ustawiamy według określonych reguł. „Szklaną zastawę stołową, której używamy podczas przyjęć, ustawiamy w kolejności, w jakiej będą używane, zaczynając od prawej strony” – mówi Jolanta Chmielewska. Pamiętać także trzeba, że istnieje wiele rodzajów kieliszków, każdy do innego rodzaju alkoholu. Czerwone wino podajemy w niższym i bardziej pękatym, a białe w wyższym o smukłym kształcie. Do szampana podajemy wysokie, pociągłe kieliszki, a do martini płytkie na długiej nóżce.

Kieliszki to ważny element na każdym stole. Muszą być odpowiednio ustawione i dobrane do serwowanych trunków i potraw. Sposób nakrycia stołu musi więc być dokładnie przemyślany, żeby złym wyborem szkła lub jego miejsca nie wprowadzić zamieszania i dezorientacji wśród gości.    

Kontakt dla mediów:
Anna Zając, Anna Haliżak,
Triple PR
Ul. Elektoralna 24 lok. 73; 00-892 Warszawa
tel. 022 216 54 14/16

anna.zajac@triplepr.pl, anna.halizak@triplepr.pl,
www.triplepr.pl
 


Dossier produktów

Dima - kolekcja klasycznych kieliszków wykonanych z najwyższej jakości szkła kryształowego, ręcznie ciętego w roślinny wzór. Ozdobą tej kolekcji jest nowatorska i prosta dekoracja.        
Komplet 6 szt. Kieliszków do wina białego - 378,00
Komplet 6 szt. Kieliszków do wina czerwonego - 378,00
Komplet 6 szt. Kieliszków do szampana - 378,00

Magnesium - kolekcja eleganckich kieliszków wykonanych z najwyższej jakości szkła kryształowego, które wyróżnia piękny połysk. Kieliszki z tej kolekcji mają charakterystyczny kształt nadający im wysublimowanego charakteru.    
Kieliszek do wina białego 800 ml - 61,00
Kieliszek do wina czerwonego 900 ml - 61,00
Kieliszek do wody 600 ml    - 61,00
Kieliszek do szampana 310 ml - 61,00

Villa Italia to marka najlepszej klasy porcelany stołowej, ceramiki użytkowej, kieliszków, sztućców oraz dodatków stołowych Villa Italia oferuje bogaty asortyment produktów  wykonanych z najwyższej jakości materiałów.
Kolekcję porcelany Villa Italia tworzą przede wszystkim pełne elegancji serwisy obiadowe i herbaciane o niezwykłej białości i wyjątkowo gładkim szkliwie, zdobione złotem i platyną. Kolekcje Villa Italia powstają w studiu projektowym w Mediolanie i są zastrzeżone na rynku polskim. Ceramikę Villa Italia wyróżnia spośród innych piękny kremowy i mleczny kolor, a także delikatność i niezwykła precyzja wykonania. Jakość wyrobów Villa Italia podnoszą dodatkowo elementy wykonane i malowane ręcznie.
Villa Italia łączy w sobie walory estetyczne i funkcjonalne. Produkty marki Villa Italia wyróżnia oryginalne wzornictwo i różnorodność stylu.

Wyłącznym importem produktów marki Villa Italia w Polsce jest firma Ergo International.

Salony firmowe Villa Italia:

* Centrum Janki, Galeria Real, ul. Mszczonowska 3, Janki,
* Pasaż Handlowy "RONDO", ul. Zamenhofa 133, Poznań,
* C.H. ARKADIA, ul. Jana Pawła II 82, Warszawa,
* C.H. MANUFAKTURA, ul. Jana Karskiego 5, Łódź,
* C.H. MAGNOLIA-PARK, ul. Legnicka 58, Wrocław,
* D.H. RENOMA, ul. Świdnicka 40, Wrocław
* C.H. ZAKOPIANKA, ul. Zakopiańska 62, Kraków,
* C.H. POGORIA, ul. Jana III Sobieskiego 6, 41-300 Dąbrowa Górnicza.www.villaitalia.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ergo International
http://www.ergo.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »