Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Dofinansowanie do placów zabaw

Radosna Szkoła jest programem, który wspiera budowę nowoczesnych miejsc rozwoju psychoruchowego dzieci, jakimi są place zabaw oraz dofinansowuje zakupy sprzętu sportowego do sal gimnastycznych.

Program jest skierowany do placówek oświatowych kształcących najmłodszych, zarówno prywatnych jak i państwowych. Dyrektorzy, którzy są zainteresowani takim dofinansowaniem muszą złożyć odpowiedni wniosek, który jest następnie rozpatrywany. Jeżeli dofinansowanie zostanie przyznane, należy złożyć ogłoszenie przetargu na wykonawcę budowy. Dokumenty do pobrania dostępne są na stronie Ministerstwa Edukacji, należy także zapoznać się z harmonogramem składania wniosków i dokonywania innych formalności związanymi z dofinansowaniem na place zabaw. Program Radosna Szkoła wymaga od wnioskodawcy, stworzenia projektu, w którym powinien przedstawiać wszystkie szczegóły oraz rozmieszczenie urządzeń.

Przy wyborze odpowiedniego wykonawcy projektu, należy zwrócić uwagę na jego doświadczenie i renomę, ponieważ musi być on w pełni bezpieczny dla dzieci (powierzchnia placu powinna być pokryta przez płyty gumowe), wszystkie urządzenia znajdujące się na placu powinny działać bez żadnych usterek, dlatego montaż jest tak ważny. Zapewnienie bezpieczeństwa w tego typu placówkach, powinno być priorytetem dla każdej szkoły. Płyty gumowe stosowane jako nawierzchnia na placach zabaw, amortyzują upadki z urządzeń, przez co doznanie jakiejś kontuzji jest wykluczone. Odpowiednia jakość powierzchni to jedna nie wszystko. Dyrektorzy muszą także zwracać szczególną uwagę na jakość urządzeń, oraz czy posiadają one wszystkie odpowiednie certyfikaty. Brak konsekwencji w takim wypadku może być przyczyną nieszczęśliwych wypadków, dlatego należy jako priorytet postawić zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, którzy będą korzystać z placu.

Należy też pamiętać, aby place zabaw były odpowiednio zabezpieczone przed chuliganami, dlatego wszystkie zakupione urządzenia powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, to samo tyczy się materiału jakim będzie pokryta nawierzchnia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Selena86

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »