Społeczeństwo » Społeczeństwo

Dolnośląski rynek pracy stoi otworem – Inwestuj w siebie

Dolnośląski rynek pracy stoi otworem – Inwestuj w siebie
Zobacz więcej zdjęć »
Dolnośląski rynek pracy, choć niezwykle chłonny i nawet odczuwający w przypadku niektórych branż deficyt pracowników, rządzi się własnymi prawami, z których najważniejszymi są wykształcenie i odpowiednie umiejętności.

Dolny Śląsk, jako obecnie najszybciej rozwijający się gospodarczo region w Polsce, stwarza wiele możliwości na rynku pracy. Intensywny rozwój pociąga za sobą tworzenie wielu nowych miejsc pracy co sprawia, że w niektórych najprężniej rozwijających się branżach można zaobserwować nawet trudności ze znalezieniem pracowników. Taka sytuacja jest niewątpliwie bardzo korzystna dla osób szukających pracy, ponieważ zwiększa ich szanse na znalezienie odpowiedniej posady. Jednak o zdobyciu zatrudnienia nie zawsze decyduje nikła ilość chętnych. Pracodawcy, choć zmuszeni do poświęcania dłuższego czasu na znalezienie odpowiednich pracowników, dużą wagę przywiązują do rodzaju wykształcenia i posiadanych umiejętności.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Na terenie Dolnego Śląska najniższy poziom wykształcenia, a co za tym idzie - największe problemy ze znalezieniem pracy - mają osoby w wieku powyżej 45 roku życia, pochodzące z terenów wiejskich. Dla nich, jak również dla innych chętnych do podnoszenia swoich kwalifikacji Dolnoślązaków, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Centrum Dolnośląskie, przygotowała projekt „Inwestuj w siebie”. Jest on współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i ma na celu zwiększenie udziału mieszkańców Dolnego Śląska w formalnym kształceniu ustawicznym, będącym procesem podnoszenia kwalifikacji, poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, które wpłyną na polepszenie pozycji pracowników na rynku pracy lub zwiększą szanse osób bezrobotnych na znalezienie zatrudnienia.

Na terenie Dolnego Śląska funkcjonuje aż 877 placówek, do których zaliczają się szkoły dla dorosłych, takie jak licea, technika, szkoły zawodowe, uczelnie wyższe, a także placówki kursowe i kształcenia ustawicznego, ośrodki dokształcania i doskonalenia zawodowego, centra kształcenia praktycznego i in. Grupą docelową projektu „Inwestuj w siebie” są mieszkańcy województwa dolnośląskiego w przedziale wiekowym od 25 do 64 lat oraz osoby nieuczące się w wieku od 18 do 24 lat. Osoby decydujące się na dokształcanie, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, powinny wybrać szkołę o taki profilu, który pozwoli im na znalezienie pracy w deficytowych pod względem zatrudnienia branżach. A są to: sprzedaż, informatyka, obsługa klienta, bankowość, produkcja, finanse, logistyka, HR, administracja biurowa oraz serwis i mechanika.

Formalne kształcenie ustawiczne daje realne szanse na wzmocnienie pozycji na rynku pracy, a co za tym idzie – na zwiększenie komfortu życia i satysfakcji z wykonywanego przez siebie zawodu. Osoba chętna do podnoszenia swoich kwalifikacji jest cennym pracownikiem, którego rozwój zawodowy przekłada się na rozwój firmy, w której pracuje.

Dolnośląski rynek pracy daje dziś wiele możliwości zatrudnienia, co jednak nie znaczy, że praca sama nas znajdzie bez względu na nasze przygotowanie do wykonywania danego zawodu. Dlatego tak ważne jest, aby mieć świadomość zależności – lepsze wykształcenie to lepsza praca.

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kamila Nowakowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »