Technologie » Komputery

Domowe centrum gromadzenia danych wg Welland

Domowe centrum gromadzenia danych wg Welland
Zobacz więcej zdjęć »
Welland wprowadził do swojej oferty nową obudowę sieciową, która współpracuje z 3,5-calowymi dyskami SATA. Model ME-747AN-S umożliwia stworzenie domowego centrum danych - dostępnego w lokalnej sieci i zarządzanego przez www.

Obudowa Welland to proste w obsłudze i niedrogie urządzenie typu NAS (Network Attached Storage).  Po jej podłączeniu do routera, użytkownicy komputerów sieci lokalnej będą mogli na jednym dysku składować filmy, muzykę, zdjęcia i dokumenty.

Serwery SAMBA i FTP zagwarantują im przyjazne środowisko do wymiany zgromadzonych zasobów - także z poziomu www. Obudowa umożliwia szybkie i łatwe wykonywanie backupu danych. Natomiast dwa dodatkowe porty USB można wykorzystać do udostępnienia drukarki w sieci (funkcja serwera wydruku) lub skopiowania zdjęć z aparatu fotograficznego.

Użyteczną funkcją jest wbudowany klient BitTorrent, który pozwala zaprogramować urządzenie do pobierania plików z Internetu, bez konieczności kontrolowania procesu i pozostawiania włączonego komputera. Welland ME-747AN-S ma niewielkie wymiary (210 x 125 x 38 mm), a aluminiowa obudowa gwarantuje bezpieczeństwo dla dysku oraz skuteczne odprowadzanie ciepła. W zestawie znajduje się kabel sieciowy, kabel USB, zasilacz, płyta CD oraz instrukcja w języku polskim.

Obudowa objęta jest 24-miesięczną gwarancją, a jej sugerowana cena detaliczna wynosi 339 zł brutto. Urządzenie dostępne jest u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN - wyłącznego dystrybutora Welland w Polsce.

Informacje o firmach:

Welland istnieje na rynku od 1988 roku i jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń służących do przechowywania danych. Ofertę Welland tworzą m.in. kieszenie i przenośne obudowy dysków twardych oraz stacje dokujące o unikalnych funkcjach i wyglądzie. Więcej informacji o firmie i ofercie produktowej można uzyskać na stronie: http://www.welland.com.tw.

Konsorcjum FEN Sp. z o.o. działa na rynku IT od 1998 roku jako dystrybutor z wartością dodaną (VAD). Portfolio spółki tworzą znane w Polsce produkty i rozwiązania najbardziej nowoczesnych i wizjonerskich producentów urządzeń sieciowych oraz peryferiów komputerowych na świecie. FEN jest m.in. największym w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji dystrybutorem urządzeń sieciowych Linksys, a Division of Cisco (w 2008 r. został za to nagrodzony przez Linksys tytułem najlepszego partnera handlowego w tej części Europy). Przez trzy ostatnie lata FEN był także wyróżniany przez PQI - uznanego w świecie producenta przenośnych modułów pamięci - tytułem najlepszego Partnera. W ofercie FEN są również inne światowe marki, jak Meru Networks, Dynamode, Becker, ACTi i Welland. Więcej informacji na stronie www.fen.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 2 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »