Dom » Wnętrza

Dopasuj oświetlenie do swoich potrzeb.

Dopasuj oświetlenie do swoich potrzeb.
Zobacz więcej zdjęć »
Za oknem coraz częściej szaro, buro i ponuro i z dnia na dzień włączamy światło w mieszkaniu o coraz wcześniejszej godzinie. Wtedy zwykle zastanawiamy się, czy sztuczne światło, przy którym spędzamy tak dużo czasu, jest odpowiednie: czy ma odpowiednią barwę, czy jest odpowiednio jasne?

Niestety nie istnieje światło o uniwersalnych parametrach, które będzie odpowiednie zarówno do czytania, jak i oglądania telewizji czy grania w gry planszowe z dziećmi.

Kiedy wieczorem zasiadamy pod kocem z książką i kubkiem ciepłej herbaty, naszym zamiarem jest relaks. Wówczas powinniśmy wybrać światło o barwie ciepłej, które pomoże nam w osiągnięciu tego celu. Jeśli jednak wolimy urządzić rodzinny turniej gier planszowych, światło może mieć nieco chłodniejszą barwę. Chłodne światło sprzyja także nauce i koncentracji. Dlatego, jeśli pomieszczenie służy także do pracy, warto mieć możliwość zapewnienia takiego oświetlenia. Z kolei do oglądania telewizji najlepiej sprawdza się światło przyciemnione. Co zrobić w takiej sytuacji? Oświetlenie musi zaspokoić różne potrzeby, a w pomieszczeniu mamy tylko jedno źródło światła. Wymiana żarówek każdego dnia w zależności od potrzeb byłaby uciążliwa, kosztowna i uważana przez większość społeczeństwa jako fanaberia. Dla osób dbających o wzrok i własną wygodę, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie inteligentnych żarówek, takich jak źródła światła LED SMART. Żarówki Spectrum SMART dają możliwość dowolnego ustawienia barwy światła przy pomocy aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy sterować oświetleniem całego domu jedną ręką, nie wstając z kanapy. Bardzo ważną funkcją, jaką posiadają wszystkie źródła światła LED SMART, szczególnie przydatną dla kinomaniaków jest możliwość sterowania jasnością. Funkcja ściemniania przyda się również, gdy dzieci boją się spać w ciemności. Wówczas przyciemnione światło „odgoni” strachy i zapewni bezpieczeństwo podczas nocnych wędrówek.

Niektóre inteligentne żarówki dają także możliwość zmiany koloru oświetlenia. Ta ciekawa funkcja może pomóc w podkreśleniu charakteru wnętrza lub zbudowaniu odpowiedniego nastroju. Różne kolory światła mają także wpływ na nasze samopoczucie. W zależności od potrzeb możemy ustawić światło wyciszające, relaksujące lub zachęcające do działania.

W dzisiejszych czasach, gdy smartfony sterują niemal naszym życiem, warto wykorzystać ten potencjał dbając przy tym o zdrowy wzrok, dobre samopoczucie i własną wygodę. Te wszystkie korzyści możemy osiągnąć stosując w swoim domu źródła światła LED SMART, których duży wybór znajdziecie w ofercie spectrumsmart.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »