Dom » Architektura

Dornbracht Edges: Revolving Realities na targach Passagen / imm Cologne 2010

Dornbracht Edges: Revolving Realities na targach Passagen / imm Cologne 2010
Zobacz więcej zdjęć »
Z okazji Passagen 2010 odbywających się w ramach Międzynarodowych Targów Mebli IMM Cologne firma Dornbracht po raz pierwszy prezentuje swoją nową wystawę, projekt zatytułowany „Revolving Realities”.

Instalacja jest aktualnym odniesieniem do serii Dornbracht Edges i łączy w sobie projekty z pogranicza architektury, wzornictwa i sztuki. Instalacja, której kuratorem jest Mike Meiré, stworzona została przez grupę Interpalazzo.

„Revolving Realities” jest instalacją reaktywną, która bawi się obrazami rzeczywistości, podsuwając coraz to nowe sposoby postrzegania i doświadczania miejsc i obiektów. Dzięki projekcji różnorodnych obrazów, tekstur i animacji na powierzchniach, obiekt odzwierciedla zmieniającą się rzeczywistość. Powstaje realna wirtualność, która jest przeciwieństwem powszechnej wirtualnej rzeczywistości. Rozwinięciem instalacji jest modularna inscenizacja świetlna, mająca swój punkt wyjścia w obiekcie, na którym odbywa się projekcja. Linie światła rozchodzą się po mającej 600 m² powierzchni zewnętrznej i łączą instalację główną z jej otoczeniem. Impulsy są odbierane i odprowadzane z powrotem do przestrzeni zewnętrznej, stającej się rezonatorem i wchodzącej w dialog z instalacją główną. Obiekt, przestrzeń i obserwator stają się jednością w komunikacji.

Interpalazzo to grupa artystów medialnych, założona przez Martina Hesselmeiera, Andreasa Muxela i Carstena Goertza. Przy projekcie „Revolving Realities” grupa Interpalazzo współpracuje z Marcusem Schmicklerem, który skomponował ścieżkę dźwiękową do projektu. 

„Revolving Realities” jest aktualnym projektem serii wystaw Dornbracht Edges. Cykl został zapoczątkowany w 2001 roku projektem „Dornbracht Bathmodules” przedstawiającym wirtualną architekturę takich artystów jak David Adjaye, Edward Barber, Jay Osgerby, Torsten Neeland i Claudio Silvestrin. Po nim w 2002 roku pojawił się projekt Matali Crasset „Update / 3 Spaces in one” stanowiący nową futurystyczno-poetycką interpretację łazienki. W 2003 roku Mike Meiré zrealizował swój projekt „E-R-S” - Energetic Recovery System jako wizjonerskie miejsce do oczyszczenia cielesnego i duchowego ukształtowane w formie rurociągu, a w 2006 roku projekt „The Farm Project”, inscenizację kuchni nie jako sceny designerskich osiągnięć, lecz jako sceny życia. Wraz z projektem „Noises for Ritual Architecture” w 2008 roku pojawił się pierwszy zbiór przestrzennych dźwięków skomponowanych dla rytualnej architektury łazienkowej. Prezentacja odbywa się w SoundSpa - mobilnej jednostce wystawowej. „Noises for Ritual Architecture” został zainicjowany przez Mike Meiré. Pejzaż dźwiękowy został skomponowany przez pochodzącego z Kolonii muzyka Carla Petersa. Generowane komputerowo projekcje sufitowe Jensa-Oliviera Gasde stanowią uzupełnienie inscenizacji w SoundSpa. W 2009 roku Mike Meiré był kuratorem projektu „Global Street Food”, wystawy poświęconej fascynacji kuchniami zaimprowizowanymi w przestrzeni publicznej. Miejskie stoiska fast-food będące zderzeniem pragmatycznego dyletantyzmu z kompleksowością zamkniętą na minimalnej przestrzeni.  

Dornbracht Edges: „Revolving Realities”
Pokaz dla prasy
19 stycznia 2010, godz. od 18 do 22
Meiré und Meiré Factory
Lichtstraße 24-28
50825 Köln-EhrenfeldRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »