Dom » Wnętrza

Dornbracht wyposaża hotel Dolder Grand armaturą wykonaną na specjalne zamówienie

Dornbracht wyposaża hotel Dolder Grand armaturą wykonaną na specjalne zamówienie
Zobacz więcej zdjęć »
Po wieloletniej renowacji i rozbudowie, dokładnie rok temu ponownie otwarto hotel o bogatych tradycjach Dolder Grand w Zurychu. Pod kierunkiem znakomitego architekta sir Normana Fostera powstał 5-gwiazdkowy hotel, w którego tworzeniu nie uznawano kompromisów.

Główny budynek, wzniesiony w 1899 roku został umiejętnie połączony z architekturą dwóch nowych skrzydeł utrzymanych w konwencji nowoczesnego minimalizmu, zaaranżowanych przez londyński United Designers Ltd.

Za wyposażenie strefy SPA oraz łazienek odpowiedzialna była firma Dornbracht – niemiecki producent armatury z segmentu premium. Zindywidualizowanymi, wykonanymi specjalnie na potrzeby hotelu rozwiązaniami, unikalnym wykończeniem oraz specjalnymi systemami sterowania elektronicznego firma Dornbracht po raz kolejny dowiodła swej kompetencji w dziedzinie projektowania.

„Woda w prysznicach na wszystkich piętrach budynku powinna mieć stale takie samo ciśnienie, a wszystkie armatury muszą spełniać wymogi hotelu w sferze łatwej obsługi oraz bezpieczeństwa w obliczu częstego użytkowania” – tak brzmiały oczekiwania inwestora hotelu Dolder Grand przekazane firmie Dornbracht przed podjęciem współpracy. 

W chwili obecnej łazienki i gabinety SPA hotelu, który jest członkiem „The Leading Hotels of the World”, wyposażone są w armatury firmy Dornbracht. We wszystkich łazienkach znajdują się natryski z sześcioma dyszami bocznymi, dyszą imitującą deszcz oraz oddzielnym zestawem ręcznym. Kwestię utrzymania stałego ciśnienia wody w tak rozbudowanych urządzeniach prysznicowych firma Dornbracht rozwiązała za pomocą specjalnego systemu rur, który przed zamontowaniem został kilkakrotnie przetestowany we współpracy z zakładem instalacyjnym. Wyjątkowo mocne, ukryte w umywalce mocowanie gwarantuje wytrzymałość także przy intensywnej eksploatacji. „W firmie Dornbracht jest to standardowa praktyka wyposażania hoteli” – wyjaśnia Daniel Ruffieux, kierownik sprzedaży szwajcarskiego przedstawicielstwa handlowego Sadorex i kierownik projektu renowacji hotelu Dolder Grand – „Nowatorskie rozwiązania zostały natomiast wprowadzone w zakresie obsługi natrysków.” 

Armatura w hotelu Dolder Grand posiada nowe oznakowanie gorącej i zimnej wody. Dodatkowo, dyskretne, szare piktogramy naniesione na armaturę z wykorzystaniem techniki sitodruku wskazują, którą funkcję obsługuje dany zawór – dysze boczne, dyszę górną czy wąż natrysku ręcznego. „Dobrze widoczne a jednocześnie subtelne – takie były nasze wymagania” – stwierdza Daniel Ruffieux. Kolejną nowością jest opracowana we współpracy z przedsiębiorstwem zewnętrznym technika sterowania radarowo-elektronicznego, w którą wyposażone zostały przeznaczone do stref półpublicznych, specjalne wersje armatur kolekcji Lulu. Sonda uruchamia wodę, jak tylko ręce znajdą się nad umywalką. Inaczej niż w przypadku klasycznych sterowników elektronicznych, bezpośredni kontakt „wzrokowy” z sondą nie jest konieczny, co wyraźnie poprawia komfort użytkowania. Wydłużone ze względu na głębokość umywalek wylewki, podwyższone w przypadku baterii mieszalnikowych nóżki oraz rozmaite kolory, dopełniają paletę ekskluzywnych rozwiązań zastosowanych w przypadku hotelu Dolder Grand. 

Armatury w rożnych pokojach i suitach hotelu w szczegółach:

Ekskluzywne apartamenty
W inspirowanym twórczością Herberta von Karajana apartamencie Maestro armatura z kolekcji MEM, w platynowym wykończeniu z charakterystyczną szeroką i płaską wylewką, zapewnia doświadczenie pierwotnego kontaktu z wodą. Łazienka apartamentu nr 100, dedykowanego zespołowi The Rolling Stones i swingującym latom sześćdziesiątym wyposażona została w armaturę z kolekcji MEM w czarnym wykończeniu – ekskluzywnej wersji wykonanej na specjalne zamówienie. Będący reminiscencją Alberto Giacomettiego apartament Carezza został urządzony z dużym przepychem. Z nastrojem wnętrza współgra zmysłowa forma armatury z kolekcji Lulu z wyjątkowym, złotym wykończeniem. Apartament Masina nostalgią i czarem dawnego Hollywood nawiązuje do stylu żony Federico Felliniego. Użyta w łazience apartamentu armatura z kolekcji Madison Flair zwraca uwagę uchwytami w formie klasycznych dźwigni. 

Pokoje
Do łazienek sześciu pokoi odrestaurowanych z zachowaniem wierności oryginalnemu wystrojowi sprzed 100 lat, wybrano klasyczny wariant baterii Madison z zaworami krzyżowymi. W pozostałych pokojach budynku głównego zamontowano - nowoczesną armaturę o klasycznej duszy - Tara. Łazienki pokoi znajdujących się w skrzydłach hotelu wyposażono w armaturę z kolekcji Tara Classic – wersję z uchwytem w formie dźwigni.

Do pomieszczeń SPA oraz toalet w przestrzeni półpublicznej wybrano armaturę z kolekcji Lulu, która dzięki swej różnorodności pozwala na bardzo wielorakie zastosowanie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »