Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Doskonałe źródło naturalnego magnezu

Doskonałe źródło naturalnego magnezu
Zobacz więcej zdjęć »
Magnez – nie bez powodu nazywany jest pierwiastkiem życia. To jeden z najważniejszych składników mineralnych, który nie może być zastąpiony żadnym innym. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jednak często brakuje go w naszej codziennej diecie.
Doskonałym źródłem naturalnego, przez co łatwo wchłanianego magnezu jest naturalna woda mineralna MAGNESIA. Jej wyjątkowość wynika z wysokiej zawartości magnezu (aż 170 mg/l) przy zachowaniu niskiej ilości sodu i ogólnej średniej mineralizacji. Dzięki temu polecana jest do codziennego picia.

Magnez - dlaczego jest tak ważny?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguMagnez jest pierwiastkiem niezbędnym dla życia komórek. Jest drugim, najczęściej występującym minerałem w naszych komórkach (tuż za potasem). - Magnez znajduje się w każdej komórce naszego organizmu - mówi dr inż. Agnieszka Leciejewska, specjalista dietetyk. - Najwięcej jest go w kościach (ponad 50%), nieco mniej (40%) w mięśniach i tkankach miękkich oraz 1% we krwi i limfie. Jest niezbędny m.in. do budowy kości i zębów. Usprawnia pracę szarych komórek, poprawia pamięć i koncentrację. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni, wspomaga pracę serca, przyspiesza metabolizm i łagodzi bóle głowy. Śmiało można powiedzieć, iż stoi na straży zdrowia i dobrej formy. A skoro tak - magnezu potrzebujemy nieustająco, zużywamy go bowiem w każdej sekundzie - podkreśla dr inż. Agnieszka Leciejewska.

W naszym organizmie nieustannie powinno być ok. 300 mg magnezu. Dzienne zapotrzebowanie na magnez jest zależne m.in. od płci, wieku, trybu życia. Zgodnie z najnowszymi normami żywienia, dzieci potrzebują od 80 do 240 mg, mężczyźni od 400 do 420 mg, a kobiety - od 310 do 360 mg. Większa ilość magnezu jest niezbędna kobietom w ciąży i karmiącym naturalnie, osobom intensywnie uprawiającym sport, osobom po 50. roku życia, diabetykom i tym, którzy mają problemy z sercem.

Groźne niedobory

Niedostatek magnezu może łatwo przyczynić się do problemów zdrowotnych. Niedobory tego pierwiastka są częste, ze względu na źle zbilansowaną codzienną dietę. Współczesny tryb życia bardzo często wiąże się z codziennym, długotrwałym stresem, który może nasilać niedobory magnezu. Dodatkowo skład pożywienia w niektórych przypadkach ogranicza wchłanianie magnezu. Jakie są objawy niedoboru magnezu? - Narzekamy wówczas na rozdrażnienie, nerwowość, bezsenność, zmęczenie oraz powtarzające się skurcze mięśni lub charakterystyczne drganie powieki - mówi dr inż. Agnieszka Leciejewska. - By do tego nie dopuścić, warto maksymalnie wykorzystywać naturalne źródła magnezu jakimi są urozmaicona dieta i woda mineralna bogata w naturalny magnez - MAGNESIA.

MAGNESIA - wyjątkowa wśród wód

MAGNESIA to naturalna woda mineralna o wysokiej zawartości magnezu - w jednym litrze znajduje się aż 170 mg magnezu. To największa zawartość naturalnego magnezu wśród produktów w tej kategorii. Jedna butelka wody MAGNESIA pokrywa do 60% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek. Jednocześnie jest wodą średniozmineralizowaną, o niskiej zawartości sodu (6,17 mg/l). Pijąc ją regularnie, skutecznie uzupełniamy poziom magnezu w organizmie, bez obciążania go nadmiarem innych minerałów, w szczególności sodu.

Naturalna woda mineralna MAGNESIA pozyskiwana jest ze źródła na chronionych terenach Sławkowskiego Lasu. Ujęcie wodne znajduje się wśród unikalnych, bogatych w magnez skał serpentynitowych, które w Europie występują jedynie na obszarze kilku kilometrów kwadratowych, właśnie w okolicach Karlowych Warów.

MAGNESIA jest dostępna w wersji w niegazowanej, lekko gazowanej oraz gazowanej w opakowaniach 0,5l oraz 1,5l. Asortyment obejmuje również wersję 0,75l, w ergonomicznej sportowej butelce, dedykowanej osobom aktywnym fizycznie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

milkas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »