Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Drenaż limfatyczny a miesiączka

Drenaż limfatyczny a miesiączka
Zobacz więcej zdjęć »
Wiele kobiet udających się na masaż zastanawia się czy może korzystać z drenażu limfatycznego podczas miesiączki. Odpowiadamy na to pytanie.

Czym jest drenaż limfatyczny?


Jednym z ciekawych sposobów masowania ciała w celach terapeutycznych jest drenaż limfatyczny Opole. To specjalny rodzaj masażu, który pobudza układ krwionośny do intensywniejszej pracy. Oczyszcza on limfę ze złogów, pozwala przyspieszyć jej obieg w organizmie, a tym samym - pobudza krążenie krwi tętniczej bogatej w tlen. Stosowanie drenażu limfatycznego w niektórych stanach chorobowych może bardzo pomóc - przyspieszyć proces zdrowienia, lub nawet całkowicie pozbyć się schorzenia.


Przykładem może być choćby zespół cieśni nadgarstka, który jest chorobą trudną do wyleczenia, nie poddaje się lekarstwom. Skutecznie działa na nią drenaż limfatyczny. Pozostałe zalety drenażu limfatycznego, to na przykład pozbycie się przewlekłych obrzęków spowodowanych zastojem chłonki w naczyniach limfatycznych.

Kiedy lepiej unikać drenażu?


Jak każdy zabieg terapeutyczny, również i drenaż limfatyczny ma swoje przeciwwskazania. Ponieważ drenaż znacznie przyspiesza proces krążenia krwi w organizmie i pobudza naczynia krwionośne do pracy, nie powinno się na niego umawiać w trakcie miesiączki - może to spowodować nadmierny upływ krwi, a nawet zasłabnięcie.

Umawiając się na zabieg masażu tego typu, warto zwrócić uwagę na to, by był to dzień, w którym nie przewidujemy miesiączki. Gdyby jednak pojawiła się ona niespodziewanie w dniu umówionego drenażu, lepiej przełożyć wizytę na bardziej bezpieczny termin. Należy również poinformować masażystę o stanie swojego zdrowia, by uniknąć powikłań po masażu. W przygotowaniu tekstu pomogli specjaliści z https://bialylotos.opole.pl/.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Daniel Getsiński

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Masażystka 2019-01-08 18:46:19

    Co za kocopaly!!!! Drenaż na zespół cieśni nadgarstka, człowieku czy ty może jesteś weterynarzem, grabarzem, czy ombefylem zawodowym, bo na pewno nie masażystą. Dno i 5 metrów mułu!


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »