Kultura » Kultura
Obrazy energetyczne. Jak to działa?
Zobacz więcej zdjęć » |
Artykuł przygotowany dzięki specjalistom z Białego Lotosu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Obrazy energetyczne to forma sztuki inna niż wszystkie. Chociaż powierzchownie może wyglądać jak zwykła abstrakcja, nie jest nią. Podstawowa różnica między obrazem abstrakcyjnym, a energetycznym polega na tym, że ten drugi powstaje zupełnie spontanicznie. Twórca/malarz nie planuje swojego dzieła - pozwala mu powstać niejako poza swoim udziałem.
To sztuka czy medytacja?
Właściwie to kwestia sporna. Na pewno można powiedzieć, że efektem czynności malowania jest obraz, a zatem to sztuka. Z drugiej strony staramy się sprowadzić swoją rolę do przekaźnika określonej intencji, dlatego kwestia autorstwa jest dość problematyczna. Im mniej inwencji człowieka - tym lepszy obraz energetyczny. Z tego samego powodu można powiedzieć, że jest to „czynność medytacyjna” (o ile istnieje coś takiego jak czynność medytacyjna). Ponieważ pozwalamy, żeby obraz za naszym pośrednictwem malował się sam, wyrzekamy się egotycznego, chcącego wszystko kontrolować umysłu.
Po co malować obrazy energetyczne?
Robi się to w konkretnej intencji. W tym sensie malowanie obrazów przypomina oprawianie leczniczego rytuału. Na płótnie zostają zakodowane uczucia, intencje i wibracje przestrzeni pozamaterialnej. Jeśli ktoś na co dzień jest spięty, możemy w takim obrazie zostawić delikatną, relaksującą energię, jeśli ktoś ma problem ze złością, wplatamy w obraz przekaz harmonii i spokoju.
Wsparcie dla aury
Obraz energetyczny stworzony dla konkretnej osoby, ma wielką moc. Stymuluje procesy samoregeneracji energetycznej, wspiera integrację ciała, duszy i ducha. Pozwala także na odrzucanie bądź transformowanie wibracji, które są w sprzeczności z naszą prawdziwą naturą.
Nadesłał:
Daniel Getsiński
|
Komentarze (0)