Dom » Budownictwo

Drewniane czy metalowe place zabaw?

Drewniane czy metalowe place zabaw?
Zobacz więcej zdjęć »
W przedszkolach, szkołach, na osiedlach powstaje coraz więcej placów zabaw dla dzieci. Wybór na rynku jest duży, montowane urządzenia zabawowe różnią się również pod względem funkcjonalnym i jakościowym. Najogólniej place zabaw można podzielić na te wykonane z drewna i te wykonane z metalu.

Względem tych dwóch rodzajów placów zabaw są różne opinie. Zarówno metalowe jak i drewniane place zabaw posiadają swoich zwolenników i przeciwników. Istnieje ogólne przekonanie, że place zabaw wykonane z metalu są stabilniejsze i bardziej trwałe od tych wykonanych z drewna przez co lepsze. Jest to pojęcie dość mylne gdyż place zabaw wykonane z drewna posiadają szereg zalet.

Obecnie budowane drewniane place zabaw są wykonane z drewna impregnowanego ciśnieniowo, dzięki temu posiadają wystarczającą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto budowane są w ten sposób, że słupy drewniane umieszczone są na metalowych kotwach przez drewno nie ma bezpośredniej styczności z gruntem, czyli miejscem najbardziej narażonym na korozję. Drewniane place zabaw posiadające certyfikaty muszą ponadto posiadać osłony na szczycie słupów pionowych przez co drewno jest zabezpieczone przed bezpośrednim wsiąkaniem wody, która bez przeszkód spływa z urządzenia zabawowego. To wszystko sprawia, ze drewniane place zabaw są równie odporne na korozje co te wykonane z metalu.

Place zabaw z drewna ponadto posiadają zaletę estetyczną i ze względu na grubość drewna prezentują się bardziej okazale. Niewątpliwie w parku czy na przedszkolu wśród zieleni lepiej prezentują się drewniane place zabaw. Urządzenia wykonane z drewna komponują się z drzewami co stwarza wrażenie harmonii i ładu. Samo drewno jako materiał sprawia wrażenie cieplejszego i bardziej naturalnego w stosunku do metalu.

Place zabaw wykonane z drewna posiadają jeszcze jedną istotną zaletę, mianowicie ich koszt jest o wiele niższy niż tych wykonanych z metalu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Place zabaw z drewna, certyfikowane place zabaw - ATUT Tomasz Skiba
http://www.atut-placezabaw.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »