Gospodarka » Żywność

DROSED z tytułem Gepard Biznesu

DROSED z tytułem Gepard Biznesu
Zobacz więcej zdjęć »
Wśród firm wyróżnionych w konkursie Gepardy Biznesu 2011znalazła się spółka DROSED. Celem konkursu jest wyłonienie i promowanie najszybciej rozwijających się polskich przedsiębiorstw.

Dynamiczny rozwój DROSED S.A. oraz wzrost wartości rynkowej zadecydowały o przyznaniu firmie wyróżnienia w konkursie oraz tytułu „Gepard Biznesu 2011”. Oszacowano, że wzrost wartości rynkowej przedsiębiorstwa w latach 2009-2011 wyniósł 49%. Natomiast wartość rynkowąDROSED S.A. w końcu marca 2011 r. wyceniono na 196 mln zł, co pozwoliło firmie zająć 951 pozycję w rankingu opracowanym przez organizatora Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma”. II Ogólnopolska Konferencja Nowoczesnego Biznesu, podczas której wręczono dyplomy i statuetki w konkursie odbyła się 28 czerwca br. w Warszawie. W zestawieniu, uwzględniającym 28 284 podmioty, wzięto pod uwagę dane finansowe firm złożone do KRS.

 

Tytuł „Geparda Biznesu 2011” to nie jedyne wyróżnienie przyznane firmie w tym roku. Wchodząca w skład Grupy Drosed firma Roldrob S.A. z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim otrzymała prestiżową nagrodę w konkursie „Diamenty Forbesa 2012”. Osiągając ponad 83% dynamikę wzrostu wartości, firma uplasowała się na szóstym miejscu listy „Diamentów Forbes” w kraju i zajęła pierwsze miejsce w woj. łódzkimw kategorii firm z obrotami powyżej 250 mln zł.

 

Firma DROSED S.A. z przychodem ze sprzedaży w 2011 roku na poziomie 789 560 tys. zł awansowała także o 20 pozycji na Liście 500 opracowywanej przez dziennik Rzeczpospolita,zajmując w tym roku 354 miejsce. Osiągnęła także wyższą o 21 pozycji lokatę w zestawieniu 500 Największych Polskich Firm tygodnika Polityka, plasując się na 283 miejscu.

 

Informacje o Grupie DROSED

Grupa DROSED to jeden z największych producentów drobiu i wyrobów drobiowych w Polsce. W jej skład wchodzą cztery spółki: Drosed S.A., Roldrob S.A., Sedar S.A. oraz Drosed Surowiec S.A.  Od 2000 r. DROSED należy do francuskiej Grupy LDC, która jest jednym z europejskich liderów w produkcji drobiu świeżego. Działalność Grupy DROSED koncentruje się na czterech obszarach: surowcu, produkcji drobiu i elementów          z drobiu, a także produkcji wędlin drobiowych oraz konserw drobiowych. Produkty marki DROSED, w tym standardowy produkt firmy – Pasztet Podlaski – są obecne na półkach większości hiper- i supermarketów, dyskontów, a także tradycyjnych sklepów. DROSED przykłada ogromną wagę do bezpieczeństwa wytwarzanych produktów. Firma rygorystycznie przestrzega najwyższych standardów sanitarnych, w zgodzie z normami dotyczącymi dobrostanu zwierząt oraz wymogami weterynaryjnymi i higienicznymi. DROSED jest w tym względzie w czołówce europejskich producentów, o czym świadczą liczne przyznane firmie certyfikaty, m. in. IFS    i BRC.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JBcomm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »