Dom » Wnętrza

Drzwi Fiord – ponadczasowy powiew Skandynawii

Drzwi Fiord – ponadczasowy powiew Skandynawii
Zobacz więcej zdjęć »
Harmonijne zestawienie bieli z funkcjonalnym designem i naturalnymi materiałami to esencja stylu skandynawskiego.

Czerpiąca inspirację z klasycznych form i wysublimowanych kształtów kolekcja drzwi Fiord firmy POL-SKONE pozwala na stworzenie ponadczasowych kompozycji aranżacyjnych inspirowanych klimatem krajów północy.

 We wnętrzach inspirowanych stylem skandynawskim kluczową rolę odgrywają prosta stylistyka wyposażenia i naturalne materiały. Stonowana paleta kolorów, w której dominuje biel wraz z całą gamą pastelowych odcieni, kreuje  przyjazną atmosferę. W tego typu wnętrzach dąży się do zapewnienia komfortu wykorzystując funkcjonalne wyposażenie o prostej, ponadczasowej formie. Inspirowana klasyką kolekcja drzwi wewnętrznych Fiord marki POL-SKONE, to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią urok gustownych rozwiązań. Tradycyjna forma skrzydła z tłoczeniem przywodzącym na myśl XIX wieczne wzornictwo dworkowe pozwala tworzyć wnętrza pełne szyku.

Fiord – stonowana elegancja

Gładką powierzchnię drzwi Fiord wyróżniają tłoczenia w kształcie prostokątów ułożonych
w poziomie i pionie. Nieskomplikowany charakter wzorów w subtelny sposób podkreśli wnętrza urządzone w stylu skandynawskim. Kolekcja Fiord, w ramach której dostępnych jest 5 modeli skrzydeł drzwiowych, daje szerokie możliwości tworzenia wyjątkowych kompozycji aranżacyjnych. Wersje pełne i o różnych konfiguracjach przeszkleń pozwolą dopasować drzwi do estetyki jak i funkcji, jaką pełnią
w pomieszczeniu. Modele z dużymi szklanymi wypełnieniami sprzyjają tworzeniu jasnych i pełnych światła kompozycji, tak charakterystycznych dla  skandynawskiej estetyki. Szklenie może być wykonane z mlecznego szkła ornamentowego lub gładkiego przezroczystego o grubości 4 mm. Drzwi Fiord dostępne są w wersji jednoskrzydłowej w standardowych wymiarach – 60, 70, 80 i 90 cm oraz w wariantach dwuskrzydłowych. Dodatkowo można  je pomalować na jeden z wybranych kolorów z palety RAL lub NCS, co umożliwia stworzenie kompozycji o indywidualnym charakterze. Tak szeroka gama dostępnych odcieni i wzorów sprawia, że drzwi Fiord mogą stać się również kolorowym akcentem w jasnym wnętrzu.

Prostota i urok ze skandynawskim rodowodem

Aranżacja, w której zachowany jest umiar, zarówno pod względem zastosowanych form jak i faktur, pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Zestawienie jasnej drewnianej podłogi ze ścianami
w białym odcieniu daje wrażenie przestronności. Idealnie wpisuje się to w konwencję stylu skandynawskiego, w której tak ważna jest prostota i wygoda. Drzwi Fiord firmy POL-SKONE w wersji pełnej w kolorze białym stanowią perfekcyjne uzupełnienie takiej kompozycji. Wyrafinowane tłoczenia na drzwiach będą także doskonale komponować się z klasycznymi ozdobami ściennymi takimi jak listwy czy sztukaterie. Chcąc ożywić przestrzeń, nie tracąc przy tym eleganckiego wyrazu, można wprowadzić do aranżacji kolor. Pomalowane na jasny lub pastelowy odcień drzwi Fiord mogą stać się wyróżnikiem w białej przestrzeni. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w salonie jak i sypialni, podkreślając klimat panujący w pomieszczeniu.

Producent: POL-SKONE Sp. z o.o.
Orientacyjne ceny:
FIORD, cena za skrzydło od 269 zł + VAT


Więcej informacji na stronie: www.pol-skone.pl
Informacje o firmie:
POL-SKONE Sp. z o.o. jest jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm branży stolarki budowlanej. Ofertę firmy stanowią: drzwi wewnętrzne (malowane, okleinowane, laminowane i fornirowane); drzwi techniczne (dźwiękoizolacyjne i przeciwpożarowe), drzwi zewnętrzne, okna drewniane, ościeżnice, listwy drzwiowe i przypodłogowe  a także okiennice.
POL-SKONE jest obecna na polskim rynku od 1990 roku. Obecnie dysponuje trzema nowoczesnymi, w pełni skomputeryzowanymi zakładami produkcyjnymi w Lublinie, Biłgoraju i Niemcach. Zatrudnia ponad 900 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Produkuje swoje wyroby od podstaw z najlepszego gatunkowo drewna pochodzącego wyłącznie z polskich lasów. POL-SKONE posiada rozwiniętą sieć sprzedaży na terenie Polski, a także eksportuje swoje produkty do Czech, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Rumuni, Łotwy, Litwy, Włoch, Białorusi, Norwegi, Rosji, Francji, Niemiec i Holandii.
Celem firmy jest wytwarzanie wyrobów o jakości spełniającej oczekiwania Klientów oraz utrwalenie opinii zaufanego partnera. W roku 2000 firma uzyskała w placówce certyfikującej Rheinisch-Westfälischer TÜV e.V. certyfikat na System Zapewnienia Jakości zgodny z normą ISO 9001, zaś w 2010 roku przeszła pozytywnie audyt na zgodność z normą PN EN ISO 9001:2009.

Funkcjonalność, piękno, estetyka i wysoka jakość wykonania produktów POL-SKONE zostały wielokrotnie docenione przez eksperckie gremia. Firma została dwukrotnie uhonorowana Polskim Godłem Promocyjnym "Teraz Polska" za serię drzwi wewnątrzlokalowych w 2001 roku oraz za drzwi techniczne przeciwpożarowe systemu POL-SKONE FR w 2002 roku. Przedsiębiorstwo jest także zdobywcą wielu nagród targowych oraz posiadaczem Złotego Certyfikatu "Przedsiębiorstwo Fair Play" uzyskanego w 2001 roku.

Firma POL-SKONE opiera swoje działania na zrównoważonym rozwoju spełniając najwyższe standardy społeczne i środowiskowe na rynku. Jako jedna z nielicznych w Polsce otrzymała międzynarodowy Certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) świadczącym o odpowiedzialnym zarządzaniu gospodarką leśną. Firma POL-SKONE jest również zdobywcą odznaczenia "Zielona Marka", będącego niezależnym certyfikatem wyróżniającym przyjazne środowisku i człowiekowi produkty. Wyróżnienie podkreśla energooszczędne cechy i korzyści ekonomiczne wynikające bezpośrednio z wyboru produktów oznaczonych tym logotypem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »