Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Dzieci online: podczas pandemii dzieci mniej czasu poświęcają na gry online

Dzieci online: podczas pandemii dzieci mniej czasu poświęcają na gry online
Zobacz więcej zdjęć »
Wprowadzone na świecie restrykcje w związku z zagrożeniem koronawirusem spowodowały zmianę w zachowaniu online, nie tylko wśród dorosłych, ale również wśród dzieci.

Z nowego badania firmy Kaspersky wynika, że w ostatnich miesiącach najmłodsi użytkownicy internetu wykazywali mniejsze zainteresowanie grami, zwłaszcza w porównaniu z okresem sprzed pandemii.

Z powodu pandemii wirusa COVID-19 dzieci zmuszone są kontynuować naukę z domu, głównie poprzez uczestniczenie w zajęciach online. Wielu rodziców również zaczęło pracować z domu i w efekcie spędzają oni obecnie więcej czasu z rodziną. Przymusowe, niemal ciągłe przebywanie ze sobą na ograniczonej przestrzeni może stanowić wyzwanie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Z drugiej strony ważne jest, aby rodzice wiedzieli, co dzieje się w świecie ich dzieci, dlatego mogą wykorzystać ten czas na zacieśnianie więzi w rodzinie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Na szczęście rodzice mają teraz o jedno zmartwienie mniej. Jak wynika z najnowszego raportu, opartego na zanonimizowanych danych zgromadzonych przez chmurę Kaspersky Security Network dotyczących użytkowników rozwiązania Kaspersky Safe Kids dla platform Windows oraz macOS, podczas lockdownu dzieci wykazywały mniejsze zainteresowanie grami na komputerach osobistych. W okresie marzec-maj 2020 r. zainteresowanie to konsekwentnie spadało w porównaniu z dwoma pierwszymi miesiącami roku.

Spadek zainteresowania grami na komputerach PC można wyjaśnić zwiększoną potrzebą wykorzystywania tych urządzeń do innych celów. Na przykład wygodniej jest uczyć się na komputerze niż na smartfonie. Dzieci, mimo że znaczną część czasu spędzają w domu, rozsądnie korzystają z komputerów i nie czują potrzeby zanurzenia się w gry wideo – powiedziała Anna Larkina, ekspertka ds. analizy zawartości WWW w firmie Kaspersky.

Eksperci z firmy Kaspersky podpowiadają, co zrobić, aby gry komputerowe stanowiły pozytywne doświadczenie dla dzieci podczas pandemii:

·         Zachęcaj dzieci, aby opowiadały o wszystkim, co je niepokoi lub sprawia, że nie czują się komfortowo, grając w gry. Pamiętaj, że nie wszystkie negatywne emocje mają negatywne konotacje. Czasem mogą wyjść dziecku na dobre. Na przykład gdy mu coś nie wychodzi, ale nadal próbuje zrobić to dobrze, wyrabia w sobie cierpliwość.

·         Jeśli zauważysz, że w okresie społecznej izolacji dziecko poświęca znacznie mniej czasu grom komputerowym, spróbuj dowiedzieć się, dlaczego. Porozmawiaj z nim i spróbuj zrozumieć, z jakimi trudnościami się boryka. Sprawdź, czy nie jest przeciążone zadaniami szkolnymi: zbadaj, jak postrzega obecną sytuację.

·         Znalezienie czasu na wspólne granie wzmocni Waszą relację oraz pomoże Ci dowiedzieć się, co pociecha robi w czasie wolnym.

·         Zainstaluj rozwiązanie kontroli rodzicielskiej, takie jak Kaspersky Safe Kids, które pozwala rodzicom monitorować, co robią, oglądają i czego szukają online ich dzieci na różnych urządzeniach bez naruszania ich prywatności. Rozwiązanie to oferuje również przydatne rady, jak nauczyć dzieci bezpiecznego zachowania online.

Szczegóły dotyczące wyników najnowszego badania firmy Kaspersky na temat bezpieczeństwa dzieci online są dostępne na stronie https://r.kaspersky.pl/4SLE8.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »