Technologie » Internet

Dzieci w rękach cybergangów

Dzieci w rękach cybergangów
Zobacz więcej zdjęć »
Cyberprzestępcy fałszując witryny jednego z międzynarodowych portali rozrywkowych dla dzieci „Habbo Hotel” wykradli hasła i uzyskali dostęp do kont graczy. Łupem hakerów stała się wirtualna waluta oraz pieniądze uzyskane ze sprzedaży fałszywych Habbo kredytów.

Jak poinformowała G Data Software ataki miały miejsce na stronach „Habbo Hotel” w języku niemieckim, hiszpańskim, francuskim i angielskim. Najmłodsi użytkownicy sieć zostali zwabieni reklamowanym linkiem po kliknięciu, którego następowało przekierowanie na spreparowane niebezpieczne strony. Próby logowania w fałszywych witrynach „Habbo Hotel” umożliwiły hakerom kradzież hasła i swobodne zarządzanie wirtualną walutą lub jej odsprzedaż na czarnym rynku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W przypadku rejestracji nowych użytkowników, pieniądze ze sprzedaży fałszywych „Habbo Credits”, bezpośrednio trafiały na konta przestępców, a pozyskane dane teraz mogą być wykorzystane do dalszych nielegalnych działań przestępców.

Zgodnie z przewidywaniami producenta programów zabezpieczających G Data Software hakerzy coraz precyzyjniej definiują grupy potencjalnych ofiar i zbierają coraz obfitsze plony. Młodzi użytkownicy Habbo Hotel okazali się uprzywilejowanym celem nowej fali ataków phishingowych. Duży zasięg zagrożeń hakerzy osiągnęli dzięki małej świadomości dzieci na niebezpieczeństwa czyhające w sieci internet i umieszczeniu w witrynach, forach, blogach wielu odnośników do fałszywych stron.

Aby uniknąć pułapek G Data wszystkim użytkownikom zaleca kontrolę wpisów w pasku adresowym przeglądarki. W Polsce, mimo że nie doczekaliśmy się uruchomienia stron Habbo Hotel phishing jest jedną z wyróżniających się form ataku. Dotychczas najczęściej fałszowane strony dotyczyły sektora finansowego, jednak teraz nowe trendy ataków żerują na coraz to młodszych użytkownikach sieci.

Aby minimalizować niebezpieczeństwo płynące z fałszywych stron internetu konieczne jest stosowanie zabezpieczeń w postaci filtrów antyphishingowych wbudowanych w programach antywirusowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

G Data Software
http://www.gdata.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »