Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Dziecięce ciekawostki

Dziecięce ciekawostki
Zobacz więcej zdjęć »
Bywa, że w procesie wychowania czy pielęgnacji malucha istotną rolę odgrywają porady mam i babć, mądrości ludowe czy nawet przesądy. Niektórzy im wierzą, inni unikają jak ognia. Każdy jednak z chęcią słucha ciekawostek. Powodem może być chęć poznania czegoś nowego lub po prostu rozrywka.

Codzienne choć nieznane

 

Mimo, że to właśnie rodzice spędzają ze swymi dziećmi najwięcej czasu, dają zaskoczyć się rezultatami badań i obserwacji naukowców, z których wynika, że:

 

 • Wszystkie dzieci rodzą się z niebieskimi oczami. Dopiero jakiś czas po porodzie ich oczy zmieniają kolor na inny.

 

 • Co piąty maluch potrafi otworzyć butelki z lekarstwami czy innymi chemikaliami wyposażone w zabezpieczenia przed dziećmi.

 

 • Dziecko w wieku przedszkolnym śmieje się średnio 400 razy dziennie.

 

 • Obliczono, że przeciętny czterolatek zadaje 437 pytań dziennie.

 

 • Dzieci, u których brak wyraźnych różnic w pracy obydwu rąk, nazywamy oburęcznymi. Zdarza się to raz na 100 przypadków.

 

 • Uczeni z University of California odkryli, że drobiny kurzu unoszące się w domach, w których przebywają psy, chronią dzieci przed chorobami górnych dróg oddechowych. Dzieję się tak, ponieważ bakterie obecne w kurzu w takich domach niszczą wirusy RSV odpowiedzialne za infekcje dróg oddechowych u dzieci.

 

 • Rodzice marzący o prezydenturze swojego dziecka powinni  zapewnić mu rodzeństwo. Żaden z 44 prezydentów USA nie był jedynakiem. Warto też pomyśleć o odpowiednim miejscu porodu. Winston Churchill przyszedł na świat w damskiej toalecie.

 

 • Naukowcy z Michigan i Montrealu dowodzą, że częste oglądanie telewizji przez małe dzieci zwiększa ryzyko słabych wyników w nauce oraz problemów zdrowotnych przed ukończeniem 10 roku życia.

 

Dzieci, które są naj...

 

W Wielkiej Księdze Rekordów Guinessa odnotowano niejeden wyczyn dokonany przez dziecko. Niektóre rekordy zostały ustanowione świadomie i celowo, inne wprost przeciwnie. Oto nazwiska dzieci, które wpisały się na tę niezwykłą listę:

 

 • Najmniejszy noworodek - Amerykanka Nisa Juarez urodziła się 20 lipca 2002 roku w Szpitalu Dziecięcym w Minneapolis. Przyszła na świat 108 dni za wcześnie, ważyła 320 gram i mierzyła zaledwie 24 centymetry. Mimo tak wczesnego porodu lekarzom udało się utrzymać ją przy życiu. 

 

 • Największy noworodek - Syn Anny Bates urodził się 19 stycznia 1879 roku w amerykańskim stanie Ohio i mierzył 76 centymetrów.

 

 • Najcięższe dziecko - Georgy Bibilauri to ośmioletni chłopiec ze stolicy Gruzji – Tbilisi. Waży 93 kg i mierzy 150 cm. 

 

 • Najmądrzejsze dziecko - Koreańczyk Kim Ung –Yong uczęszczał na uniwersytet w już wieku czterech lat. Doktorat zrobił jako 15-latek. Jest on, być może, najmądrzejszym żyjącym człowiekiem na Ziemi (uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa za człowieka o najwyższym IQ na tej planecie – 210).

 

 • Najbogatsze dziecko - 17letni amerykański aktor Angus T. Jones, który grał Jake'a Harpera w sitcomie stacji CBS "Dwóch i pół" zarabiał 250 tysięcy dolarów za odcinek. Najlepiej opłacaną aktorką - i numerem dwa na liście – była 16-letnia Miranda Cosgrove, gwiazda serialu "iCarly", która inkasowała 180 tysięcy dolarów za jeden odcinek. 

 

 • Najmłodsza skrzypaczka - Brytyjka Vanessa Mae nagrała ona płytę z utworami Czajkowskiego i Beethovena w wieku 13 lat.

 

 • Cudowne dziecko to dziecko, zazwyczaj w wieku poniżej 15 lat, które w jakiejś wyjątkowo wymagającej dziedzinie funkcjonuje na poziomie wysoko wykwalifikowanej osoby dorosłej. Stopień "cudowności" dziecka wyznaczany jest przez poziom jego talentu w stosunku do wieku. Przykładami cudownych dzieci byli za młodu: Wolfgang Amadeusz Mozart w muzyce, Carl Friedrich Gauss w matematyce, Pablo Picasso w sztukach plastycznych.

 

 

Rodzicielskie newsy

 

Oczywiście nie tylko dzieci są bohaterami wszelkiego rodzaju ciekawostek i rekordów. Także o rodzicach można dowiedzieć się interesujących rzeczy, takich jak:

 

 • Panowie, okazują się być bezkonkurencyjni w zmienianiu pieluch. Według badaczki Corinne Sweet, przeciętna kobieta przewija niemowlę średnio w 2 minuty i 5 sekund, podczas gdy mężczyźnie zajmuje to zaledwie 1 minutę i 36 sekund.

 

 • 69 to rekordowa liczba dzieci urodzonych przez jedną kobietę.

 

 • Amerykańskie statystyki wskazują, że najpopularniejsza data urodzin to 16. września. Badania przeprowadzone w Texasie dowiodły, że najwięcej dzieci rodzi się pod koniec września, natomiast najmniej w kwietniu. 

 

 • Rodzice z maluchami, którzy wybrali naturalne podejście do rodzicielstwa, spotkają się w Dzień Ziemi (obchodzonym w kwietniu)w największych miastach Polski, by ustanowić Rekord Guinnessa w eko pieluszkowaniu. Przyłączyć może się każdy. Warunek – należy przyjść z dzieckiem i przynieść ze sobą pieluszkę wielorazową. 


źródło www.czaszdziecmi.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Czas z dziećmi

Komentarze (2)

 • avatar
  ~alex 2012-10-27 23:38:28

  "przeciętny czterolatek zadaje 437 pytań dziennie"
  He he, mój synek zadaje więcej
  dlaczego, po co, co to jest itd itd - czasami głowa puchnie

 • avatar
  ~sp 2012-10-27 21:16:23

  fajny artykuł


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »