Dom » Budownictwo

Dzień Dawcy Szpiku w firmie Aliplast

Dzień Dawcy Szpiku w firmie Aliplast
Zobacz więcej zdjęć »
Dnia 11 maja 2022 r., na terenie firmy Aliplast odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku dla każdego pacjenta, który zostanie zakwalifikowany do przeszczepienia.Akcja realizowana była wspólnie z naszym Partnerem - firmą Budmar. 

Statystyki WMDA (Światowej Organizacji Dawców Szpiku) są alarmujące: co 27 sekund ktoś na świecie zapada na raka krwi. Pośród chorób dziecięcych rak krwi jest najczęstszą przyczyną śmierci. W Polsce, co 40 minut stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie komórek macierzystych krwi lub szpiku. Jedynie 25 procent pacjentów ma szczęście znaleźć dawcę we własnej rodzinie. Większość przeszczepień odbywa się dzięki Dawcom niespokrewnionym, którzy jako ludzie dobrej woli zarejestrowali się, by bezinteresownie ratować życie każdego chorego, który potrzebuje przeszczepienia.  Wśród potrzebujących jest 13-letnia Amelia, która szuka swojego Dawcy ponad rok. Przez ten czas trwa walka o jej życie. Dziś wiemy, że w światowej bazie Dawców liczącej 38 milionów osób, nie ma NIKOGO, kto byłby z nią zgodny, a czasu na znalezienie zgodnej osoby jest coraz mniej.

Żeby zostać potencjalnym dawcą szpiku, należy wykonać jeden prosty krok – zarejestrować się!

Jako jedna z największych firm w województwie, mamy pełną świadomość, że spoczywa na nas odpowiedzialność wobec lokalnych społeczności. Jednym z naszych głównych celów, jest dzielenie się naszym sukcesem i pomoc potrzebującym. Dlatego też, postanowiliśmy wesprzeć działania fundacji DKMS, organizując w naszej firmie Dzień Dawcy Szpiku. Projekt realizujemy  z jednym naszych Partnerów – z firmą Budmar. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom zwiększymy bazę potencjalnych dawców, i zwiększymy szanse Amelli i innych potrzebujących.
Aliplast
press boxRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »