Kultura, sztuka » Kultura

E-book "Wciąż mnie prześladują", czyli perypetii Kate Stanley ciąg dalszy

Nowość Świata Książki już dostępna w ebooku w sieci dystrybucji Virtualo.

„Wciąż mnie prześladują" to kolejna książka Jennifer Lee Carrell, autorki bestsellerowego „Szyfru Szekspira". Mrożąca krew w żyłach intryga, w której przeplatają się dwa światy - współczesny i elżbietański. Co jest prawdą, a co fikcją? Czy nad kolejnym przedstawieniem reżyserowanym przez Kate Stanley zawisło fatum?

Tym razem Kate, młoda uczona i reżyserka, planuje wystawić na deskach teatru „Makbeta". Rolę czarownicy w wystawianej przez nią sztuce Szekspira ma zagrać Narin - legendarna aktorka, która w ten sposób chce się pożegnać z teatrem. Jednak nie będzie to przyjemne pożegnanie. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że Szekspir, pisząc jeden ze swych najsłynniejszych dramatów, inspirował się zdarzeniami z pogańskiego obrzędu, którego był świadkiem. „Makbet" jest więc pełen zaklęć i tajemnych inkantacji, których źródłem są pogańskie ceremoniały.

Świat magii i czarów niespodziewanie wdziera się na scenę wprowadzając zamęt wśród aktorów i młodej reżyserki. Atmosfera z każda chwilą robi się coraz gęstsza - niespodziewanie znikają aktorzy, a w pobliskim lesie zostaje znalezione ciało martwej kobiety. Wszystko wskazuje na to, że nad dramatem Szekspira wisi klątwa, której ofiarami stają się aktorzy i reżyserka przedstawienia. Ale czy rzeczywiście? A może „makbetowskie" fatum naprawdę nie istnieje, a wszystkie tajemnicze zdarzenia da się wytłumaczyć w racjonalny sposób?

„Wciąż mnie prześladują" to zdumiewający thriller, wciągający od pierwszej do ostatniej strony. Ebook Jennifer Lee Carrell od 26.01.2011 r. dostępny jest w sieci dystrybucji Virtualo - empik.com, amazonka.pl, gandalf.com.pl oraz u innych Partnerów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Virtualo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »