Technologie » Internet

Gandalf.com.pl będzie sprzedawać e-booki z Virtualo

29 listopada e-księgarnia Gandalf, która zajęła pierwsze miejsce w "Rankingu sklepów internetowych 2010", oficjalnie rozpoczęła sprzedaż e-booków w formacie ePUB na e-czytniki oraz formacie PDF na komputery stacjonarne.

Rynek e-książki w Polsce od kilku miesięcy przechodzi znaczące zmiany. Jeszcze rok temu nikt nie sądził, że e-booki z najbardziej znanych wydawnictw będzie można czytać na e-czytnikach, tabletach i urządzeniach mobilnych.

„O dynamicznych zmianach na rynku ebooków świadczy szybki przyrost bazy e-tytułów oraz nawiązanie współpracy z 65 Wydawnictwami, które wprowadziły ebooki do swojej oferty” – ocenia Robert Rybski, Prezes Zarządu Virtualo. W listopadzie do sieci dystrybucji Virtualo dołącza kolejny silny gracz na rynku książki - znana i lubiana e-księgarnia Gandalf.

Gandalf jest jedną z księgarń darzonych przez Klientów największą sympatią i zaufaniem. Rok rocznie e-księgarnia zajmowała wysokie miejsca w rankingu sklepów internetowych sporządzanych przez Wprost i Money.pl. W tym roku przypadło jej zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii „Kultura i rozrywka”. Księgarnia może pochwalić się również obsługą ponad 130 000 transakcji i ponad pół milionem Użytkowników miesięcznie (wedle raportu „E commerce 2010”). Decyzja o wprowadzeniu ebooków do sprzedaży, była naturalną drogą poszerzania oferty czytelniczej prezentowanej klientom Gandalfa. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zakupienia w Gandalfie e-czytnika Onyx Boox 60S, jednego z najlepiej ocenianych urządzeń na rynku.

W Gandalfie można kupić e-booki w formacie ePUB na e-czytniki oraz w formacie PDF na komputery stacjonarne. W tym momencie baza tytułów polskojęzycznych w formatach ePUB i PDF, którą dostarcza Virtualo, jest największa w Polsce i wynosi ponad 6 200 tytułów. W pierwszym kwartale 2011 roku Virtualo planuje przekroczyć liczbę 10 000 tytułów w ofercie. Dobrą informacją jest również to, że w Gandalfie dostępne będą nowości wydawnicze w formacie ePUB takie jak m.in. „Good night, Dżerzi” Janusza Głowackiego i „Handlarze czasem” Tomasza Jachimka z wydawnictwa Świat Książki, „Zwyczajny facet” Małgorzaty Kalicińskiej z wydawnictwa Zysk i Ska, czy „Między tęsknotą lata a chłodem zimy” Leifa G. W. Perssona - nowość wydana przez Czarną Owcę.

E-booki z Virtualo dostępne w gandalf.com.pl można odczytywać na 95% e-czytników dostępnych w Polsce, czyli wszystkich które obsługują zabezpieczenie Adobe DRM. Wkrótce dostępne będą również specjalne aplikacje umożliwiające czytanie e-booków na urządzeniach firmy Apple – iPadzie i iPhonie oraz na urządzeniach opartych na platformie Android. Przy zachowaniu trendu rozwoju sieci dystrybucji i tempa przyrostu bazy tytułów, a także rozwijaniu oferty e-czytników, których ceny będą spadać, można spodziewać się, że w krótkim czasie e-czytelnictwo będzie równie popularne jak w Wielkiej Brytanii i Niemczech.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Virtualo Sp. z o.o.
http://virtualo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »