Gospodarka » Przemysł

ECO–POWER – nowy produkt BARTER S.A.

ECO–POWER – nowy produkt BARTER S.A.
Zobacz więcej zdjęć »
Polski dystrybutor węgla kamiennego, spółka BARTER S.A. wprowadza na rynek swój najnowszy konfekcjonowany produkt: ECO-POWER.

ECO-POWER to pakowany w wygodne, szczelne worki ekogroszek - jeden z najpopularniejszych obecnie opałów, stosowanych do ogrzewania gospodarstw domowych.

Nowy produkt BARTERU, wytwarzany jest z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości siarki (0,3-0,6%), małej zawartości wody i substancji niepalnych. Dzięki temu w wyniku spalania wytwarzane są niewielkie ilości tlenków siarki, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu. Dzięki użyciu ekologicznych kotłów retortowych mała jest także ilość powstającego tlenku węgla. Niewielkie rozmiary ziaren (od 5 do 25 mm) pozwalają na stosowanie automatycznych dozowników węgla. W praktyce oznacza to, iż kotły po uzupełnieniu mogą pracować kilka dni bezobsługowo, a przy kotłach większych czas ten jest jeszcze dłuższy.

- Dzięki długoletnim doświadczeniom w branży energetycznej, jesteśmy w stanie pozyskiwać najlepszy surowiec dostępny na rynku – mówi Grzegorz Dworakowski, dyrektor ds. rozwoju w Barter S.A. – Z kolei etap pakowania ekogroszku prowadzony jest w specjalnie przystosowanej hali produkcyjnej, co umożliwia kontrolowanie wilgotności konfekcjonowanego ECO-POWERA. W celu wyeliminowania elementów metalowych w ekogroszku zastosowaliśmy nowoczesny detektor metalu zainstalowany w ciągu linii technologicznej .

Cały proces produkcyjny odbywa się pod stałą kontrolą pełnomocnika zarządu ds. jakości oraz osób, które również są użytkownikami pieców retortowych. Daje to gwarancję uzyskania najwyższej jakości opału.

- Każda partia ekogroszku Eco-Power poddawana jest kontroli w akredytowanym laboratorium SGS Polska i testowana przez minimum pięciu użytkowników – dodaje Grzegorz Dworakowski -  pozwala to na uzyskanie obiektywnej opinii od najważniejszych kontrolerów czyli klientów.

Wyjątkowe jest także opakowanie nowego produktu spółki Barter. Foliowe, 25-kilogramowe worki, wyposażone w system łatwego otwierania, są higieniczne i wygodne w użyciu również dla pań domu. Gwarantują przy tym utrzymanie parametrów opału (brak efektu wietrzenia).

Ekogroszek jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w nisko emisyjnych kotłach retortowych. Kotły retortowe to inaczej piece CO przystosowane do spalania ekogroszku. Są to „bezresztowe”, ekologiczne i zarazem ekonomiczne urządzenia grzewcze stosowane w celu zaopatrzenia w energię cieplną zarówno domów jednorodzinnych jak i również wielorodzinnych. Ich podstawową zaletą jest prosta obsługa. Zautomatyzowana praca takiego kotła wymaga bardzo małego zaangażowanie obsługi ograniczającej się jedynie do zasypu ekogroszku i usunięcia popiołu z częstotliwością raz na 6-10 dni (dosypywanie) i co kilkanaście dni opróżnianie popiołu. Inną ważną zaletą tego typu urządzenia jest wysoka sprawność wynosząca od 80-85%. To właśnie dzięki temu koszty wytwarzanego ciepła są tak niskie (średnio 2 razy niższe niż w przypadku stosowania ogrzewania gazem ziemnym, a aż 4 krotnie mniejsze niż w przypadku stosowania do tego celu oleju opałowego).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Masz-Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »