Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Efektywna nauka – wielka sprawa każdego ucznia

Efektywna nauka – wielka sprawa każdego ucznia
Zobacz więcej zdjęć »
Dzieci zarówno podczas zabawy, jak i nauki nastawione są na poznawanie otaczającej je rzeczywistości. Dzięki wykorzystaniu ich naturalnych zainteresowań i predyspozycji, zdobywanie wiedzy stanie się o wiele prostsze i przyjemniejsze.

Nauka poprzez zabawę to dla dzieci jeden z najlepszych sposobów przyswajania nowych informacji. Z przyjemnością odkrywają otaczające je zjawiska. Podtrzymywanie naturalnej chęci do doświadczania świata oraz rozbudzanie ciekawości to główne wyzwania, jakie stawiane są przed pedagogami. Aby w pełni umożliwić naszym pociechom poznawanie tego, co jeszcze nieznane, należy dostrzec ich pasje oraz odpowiednio je pielęgnować.

 

W Warsaw Bilingual School Dwujęzycznej Szkole Podstawowej metody nauczania są dostosowane do naturalnych predyspozycji uczniów. Doświadczenie zawodowe, jakim dysponuje Agata Żurowska – założycielka szkoły, pokazuje, iż rolą nauczyciela jest towarzyszenie dziecku i wspieranie go w nauce, nie zaś wyręczanie. – Musimy dać młodemu człowiekowi odpowiednie narzędzia, którymi będzie się posługiwał w trakcie swojej nauki. Dzięki temu samodzielnie znajdzie on rozwiązania wielu problemów, a tym samym wzrośnie jego satysfakcja z uzyskanych rezultatów – podkreśla Agata Żurowska.

 

Pedagodzy Warsaw Bilingual School opierają się w swojej praktyce między innymi na teorii inteligencji wielorakich, której autorem jest Howard Gardner. Model ten wskazuje, że człowiek posiada wszystkie typy inteligencji rozwinięte w różnym stopniu oraz w rozmaitych kombinacjach. Oznacza to, że każdy uczeń przyswaja wiedzę w inny sposób: czy to poprzez zabawy słowne, muzyczne, ruchowe, plastyczne czy inne. Działania zgodne z indywidualnym sposobem uczenia się uprzyjemnią oraz podniosą skuteczność przyswajania konkretnych treści. Jeśli nasza pociecha ma dobrą pamięć wzrokową, powinna skupić się na robieniu notatek. U dziecka z pamięcią słuchową sprawdzi się powtarzanie materiału na głos, natomiast dla osoby o pamięci ruchowej przydatne będą odpowiednie pomoce naukowe, rysowanie oraz gestykulacja w trakcie nauki.

W Warsaw Bilingual School realizowane są również programy, które dotyczą wiedzy wpływającej na jakość życia, zaradność oraz świadomość społeczną i ekonomiczną uczniów. Wśród nich wyróżnić można między innymi program Global Partners Junior umożliwiający poznanie różnych aspektów życia w stolicach innych państw oraz program Od grosika do złotówki, który koncentruje się wokół podstawowych pojęć o zarabianiu, oszczędzaniu oraz racjonalnym wydawaniu pieniędzy.

 

Dzieciom łatwiej uczyć się w niewielkich grupach. Dzięki temu mają one większe poczucie wspólnoty oraz więzi z nauczycielem, nie boją się zadawania pytań, pokazywania swoich wątpliwości oraz chętnie uczestniczą w dyskusjach. Kameralne klasy to standard w Warsaw Bilingual School, za sprawą którego uczniowie czują się pewniej i chętniej eksponują swoje zaciekawienie otaczającą rzeczywistością. Aby stymulować rozwój mózgu dziecka, należy wiedzę ogólną integrować z kulturą, ludźmi oraz światem.

 

Pamiętajmy, że pochwały bardzo zachęcają do nauki. Dyskretny doping oraz poczucie, że czuwamy nad naszym dzieckiem pozwoli podtrzymać jego zainteresowania oraz świadomość, że wiedza, którą zdobędzie, okaże się drogą do sukcesu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JBcomm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »