Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Egipt – kraj do którego wciąż jest blisko

Egipt – kraj do którego wciąż jest blisko
Zobacz więcej zdjęć »
Egipt to wciąż niezwykle popularny kraj, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Starożytna kultura, tajemnicze piramidy i piękna pogoda przyciągają turystów z całego świata, w tym z Polski.

Kraj ten bowiem zaciekawia i fascynuje, a popularne kurorty oferują coraz więcej atrakcji i wprost bajeczne widoki. Luksus, imprezy do rana, malownicze plaże, piaski pustyni i wprawiające w zadziwienie pozostałości po starożytnych kulturach sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najczęściej zaś odwiedzane są miejsca, w których znajdują się zabytki znane na całym świecie oraz wielkie kurorty turystyczne (sprawdź oferty: Egipt wczasy).

Jednym z takich kurortów jest niewątpliwie Hurghada, która jest niezwykle często odwiedzana przez Polaków. To idealne miejsca dla osób, które pragną poznać bliżej niezwykle malowniczy podwodny świat czy poleniuchować, bowiem czekają tu wszelkie udogodnienia oraz piękne plaże z dogodnym dostępem do morza. Przeszkadzać może jedynie wiatr, który jednakże w sezonie sprawia zarazem, że upały są znośniejsze.

          Równie popularnym kurortem jest Sharm El Sheikh. To raj dla miłośników nurkowania, bowiem rafy koralowe są tu naprawdę pięknie. Nie odnajdą zaś się tu Ci, którzy chcieliby skorzystać z uroku kąpieli - a to z powodu wysokich fal oraz ci, którzy chcieliby poznać Egipt bliżej, pozwiedzać, czy odkryć jakieś historyczne miejsca, których niestety w okolicy brakuje.

          Na ich niedobór nie można natomiast narzekać będąc w Luksorze, który stanowi centrum kulturalne starożytnego Egiptu. Kurort ten obfituje w zabytki znane na całym świecie i uważany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w kraju. Przeszkadzać mogą jedynie upały, nie jest to więc dobre miejsca zwłaszcza w sezonie dla rodzin z małymi dziećmi.

          Ciekawym kurortem jest także El Gouna. Jest on wzorowany na Wenecji, można więc tutaj dostrzec mosty łączące wysepki oraz kanały, które je przecinają. Pełno tu kawiarenek i uroczych wąskich uliczek i na pewno odnajdą się w tym miejscu wszyscy ci, którzy kochają sporty wodne. Kurort ten nastawiony jest przede wszystkim na luksusowych turystów, pełen atrakcji jest też organizatorem spotkań firmowych i konferencji. Minusem może być jedynie fakt, iż w miejscu tym raczej nie pozna się prawdziwego Egiptu, nie można również liczyć na tanie wakacje.

          Kurort słynący ze zdrowotnych właściwości to Asuan. Posiada on także wiele starożytnych zabytków i całą gamę ciekawych restauracji. Miasto to uważane jest za najpiękniejsze w całej Dolinie Nilu i słynie z tamy Al. Sadd El Ali będącej zarazem jednym z technicznych cudów XX wieku. To idealne miejsce dla osób ceniących sobie spokój.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Egipt.info.pl
http://www.egipt.info.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »