Rozrywka i wypoczynek » Sport

EKO OKNA RUNNERS- styczniowe zmagania i nowe wyzwania

EKO OKNA RUNNERS- styczniowe zmagania i nowe wyzwania
Zobacz więcej zdjęć »
Setki pokonanych kilometrów, nie zawsze komfortowe warunki pogodowe, a przede wszystkim walka z własnymi słabościami i w końcu upragniona meta – tak w skrócie można opisać zawody biegowe, w których chętnie i często uczestniczą pracownicy firmy EKO-OKNA S.A.

Mimo że rok dopiero się rozpoczął oni zaliczyli już wiele startów, zaprojektowali nowe stroje, ale najlepsze dopiero przed nimi.


Z roku na rok amatorów biegania przybywa. Widać ich na ulicach miast i podczas rywalizacji sportowych. Do regularnych treningów motywują ich wypracowane efekty, a w szczególności drużynowe starty. Team EKO OKNA RUNNERS skupia  prawdziwych amatorów tego sportu, dla których dobra pora na bieganie trwa cały rok. 

Prześcigają się w wynajdowaniu ciekawych zawodów. Angażują w akcje charytatywne. Niedawno wraz z grafikiem Spółki zaprojektowali nowe koszulki, aby wyraźniej podkreślać swoją obecność na trasach zawodów. - Dzięki pasji, nie tylko lepiej nam się pracuje, jesteśmy bardziej zintegrowani, ale doskonale spędzamy czas wolny. Udało nam się utworzyć świetną grupę, do której stale dołączają nowi pracownicy EKO-OKIEN. Dzięki wsparciu Zarządu Spółki możemy uczestniczyć w najbardziej prestiżowych zawodach w kraju i biegamy w bardzo dobrych gatunkowo strojach – podkreśla Michał Miczek, pracownik EKO-OKNA S.A., biegacz EKO OKNA RUNNERS. 

Tylko w styczniu EKORUNNERSI wzięli udział w kilku rywalizacjach, w tym biegu charytatywnym dla Arka (13 stycznia), w nim pobiegło aż 20 przedstawicieli teamu. Wcześniej, 7 stycznia startowali w IV Biegu Nadodrzańskich w Raciborzu. 20 stycznia w VI EKO OKNA Cross po Ziemi Pietrowickiej, którego kornicka Spółka jest sponsorem tytularnym. W międzyczasie odbył się X Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów, w którym barw RUNNERSÓW dzielnie broniła  Patrycja Lachocka. Pokonując dystans 12 km (w śniegu) zdobyła kolejne trofeum na konto drużyny. 

Styczniowe starty zakończyli Michał Miczek z Kamilem Wollnym, 27 stycznia podczas IV edycji Wilczego Gronia. Był to 15 km bieg górski, z 750 m przewyższenia, dwoma sytymi podbiegami na Suchą Górę i Kiczorę, o bardzo śliskim podłożu, na którym zalegało tylko trochę śniegu. - Trasa ładna widokowo, ale bardzo trudna. Cel, jaki sobie założyliśmy, to zejść poniżej 2:00:00. Udało się! Zakończyliśmy bieg z czasami - Kamil 01:46:04,91; ja 01:58:37,79 – mówi M. Miczek. W tym czasie bardzo istotny dla drużyny był również udział w I Gali Mistrzów Biegów Przeszkodowych- „ORŁY OCR” 2017 odbywającej się w Kutnie. Co prawda EKORUNNERSI nie otrzymali nagrody, ale udział w wydarzeniu napędził ich do walki o punkty w OCR Polska. 

Luty zawodnicy również rozpoczęli z przytupem. 11 lutego reprezentacja EKORUNNERSÓW wzięła udział w XVIII Zimowym Biegu Piasta, do pokonania mieli 10 km wrocławskimi wałami. Dzień później silna ekipa wspierana przez swoje pociechy i czworonożnych pupili rywalizowała w XVII Potwornym Biegu Zimowym w Rybniku na 5km.
A już teraz przygotowują się do kolejnych lutowych startów. Przed nimi m.in. VII Bieg Twardziela, Run4gold - walka o pierwsze pkt w OCR Polska w Złotym Stoku, Run Or Death w stolicy, Parkowe Hercklekoty w Katowicach oraz bieg charytatywny dla Kuby w Ujeździe. Jednym słowem będzie się działo, a to dopiero początek zmagań na biegowej mapie Polski w 2018 roku. 

***
Autor tekstu: Justyna Korzeniak / Adventure Media
Zdjęcia: Źródło EKO OKNA RUNNERS 

***
EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. Posiada też Certyfikat CE.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »