Gospodarka » Przemysł

EKO-OKNA S.A. wdrażają nowoczesne systemy utrzymania ruchu

EKO-OKNA S.A. wdrażają nowoczesne systemy utrzymania ruchu
Zobacz więcej zdjęć »
- Wdrażamy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, po to by praca utrzymania ruchu była na jak najwyższym poziomie i zgodna z dynamicznie rozwijającym się rynkiem – powiedział Grzegorz Zygleński z EKO-OKNA S.A. Obecnie firma prowadzi rekrutację do działu Utrzymania Ruchu na stanowiska;

automatyk i mechatronik.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Niemal 4 tys. pracowników oraz 5,5 tys. produkowanych dziennie okien do 6 tys. odbiorców – tak w liczbach, opisać można działalność jednego z największych na świecie producentów stolarki okiennej i drzwiowej. Aby przedsiębiorstwo funkcjonowało sprawnie i bez opóźnień, firma stosuje rozbudowany system utrzymania ruchu. 

Głównym celem, tego istotnego dla firmy obszaru, jest zapewnienie płynnej realizacji zleceń produkcyjnych przede wszystkim dzięki utrzymaniu dostępności i pracy maszyn. - Utrzymanie ruchu to jedna ze strategicznych komórek w spółce. Bardzo istotną kwestią jest to, by park maszynowy dostępny był cały czas. Staramy się wdrażać coraz to nowocześniejsze rozwiązania technologiczne, by działania utrzymania ruchu były na jak najwyższym poziomie i zgodne z dynamicznie rozwijającym się rynkiem. Pracownicy UR uczestniczą w szkoleniach podwyższających kwalifikacje. Ich praca trwa praktycznie przez całą dobę, dlatego nie możemy pozwolić sobie na przestoje –powiedział Grzegorz Zygleński z działu Utrzymania Ruchu EKO-OKNA S.A- Współpracujemy z kierownikami zmiany i brygadzistami. Obecnie staramy się utrzymać wydajność 150-200 okien na zmianę. Aby zrealizować plan wyjazdu okien do klienta musimy bez zakłóceń wykonywać wszelkie zadania – dodał G. Zygleński. Dział utrzymania ruchu zajmuje się również wdrażaniem nowych profili oraz programowaniem programów do maszyn tak, by nowe produkty mogły być wprowadzone do firmy. 

System CMMS – wsparcie dla zarządzania utrzymaniem ruchu
Fabrykę w Kornicach tworzą 4 hale wyposażone w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. W tak ogromnym zakładzie, by jego działanie utrzymać na jak najwyższym poziomie, wdrożono system CMMS (Computerised Maintenance Management Systems). – System ten zarządza historią napraw, harmonogramami przeglądów, zapasami części, dokumentacją, zasobami i bezpieczeństwem maszyn, urządzeń, infrastruktury technicznej i pojazdów. CMMS umożliwia wymianę danych i komunikację między jego elementami –tłumaczył G. Zygleński. - Za pomocą specjalnej aplikacji informacja o ewentualnym problemie dociera do nas w ciągu 5 sekund, od razu z danymi osoby, która usterkę rozwiąże. Wdrożenie systemu CMMS było bardzo dobrym posunięciem, przynoszącym korzyści dla pracy całego przedsiębiorstwa – dodał Grzegorz Zygleński. 

Program CMMS przechowuje wszystkie informacje dotyczące sprzętu i urządzeń w firmie. Pozwala to zautomatyzować i uprościć proces tworzenia, kontroli oraz monitoringu zleceń roboczych prac konserwacyjnych. Wszelkie informacje, które gromadzone są w systemie przedstawiać można w formie raportów, indeksów i wykresów, co jest niezwykle pomocne w podejmowaniu decyzji związanych z zarządzaniem utrzymaniem ruchu. 

MES – system dla działu produkcji
System MES (System Realizacji Produkcji) - kolejny program dedykowany kwestii utrzymania ruchu w firmie, przeznaczony zostanie wyłącznie pracownikom działu produkcyjnego. - Rozwiązania MES są to technologie informatyczne połączone z elementami automatyki. Służą one przede wszystkim monitorowaniu procesów produkcyjnych oraz pozyskiwaniu niezbędnych informacji o nich. Dzięki systemowi, pracownik produkcyjny otrzymuje dane dotyczące realizacji w czasie rzeczywistym, co umożliwia szybką reakcję na wszelkie problemy –wyjaśnił Grzegorz Zygleński.

Dzięki MES pracownik produkcyjny będzie m.in. śledzić bieżące procesy produkcyjne, informacje o wydajności poszczególnych maszyn i linii. Otrzyma informacje o przestojach oraz ich przyczynach. System MES będzie wsparciem w procesie decyzyjnym obejmującym planowanie zadań produkcyjnych, jak i przekazywanie ich do realizacji. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu dostarczanych danych, możliwe jest poprawienie efektywności i wydajności całego zakładu. 

Automatyk w dziale Utrzymania Ruchu
Jedną z ważniejszych osób w dziale Utrzymania Ruchu jest automatyk. Do jego zadań należy  projektowanie i konstruowanie układów sterowania maszyn, jak również tworzenie dla nich odpowiedniego oprogramowania. Osoba na tym stanowisku odpowiada za ciągłość produkcji.  - Automatyk i mechatronik pełnią w EKO-OKNA S.A. podobne funkcje. W momencie, gdy następuje zgłoszenie o awarii, osoby te ją usuwają. Jak zostało wcześniej wspomniane, usterka zamieszczana jest w systemie CMMS. Komunikat o niej dociera do działu Utrzymania Ruchu, którego pracownik udaje się na miejsce uszkodzonej maszyny. Bez względu na to, czy jest to kwestia programowa, elektryczna, pneumatyczna czy mechaniczna usterka zostaje usuwana. Automatyk nadzoruje także instalację mediów na produkcję (prąd, gaz, woda). Co więcej, w przypadku ewentualnego pożaru, to właśnie Utrzymanie Ruchu jest pierwszym działem, który jest w stanie go zlokalizować i w efekcie poinformować dalsze obszary, które zajmą się tym szczegółowo. Ponadto do zadań automatyka należą także przeglądy maszyn, remonty oraz zabezpieczenie ich pod kątem programowym - wyjaśnił Grzegorz Zygleński. 

Na koniec warto przypomnieć, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w firmie powstało ponad 1 tys. nowych miejsc pracy. W związku z tak dynamicznym wzrostem liczby zatrudnionych, cała komórka utrzymania ruchu w firmie musi działać bez zarzutu i korzystać z najlepszych rozwiązań technologicznych. Obecnie firma poszukuje pracowników właśnie do działu UR na stanowiska automatyk i mechatronik. 

By złożyć swoje CV wystarczy skontaktować się z Działem Rekrutacji EKO-OKNA S.A. pod numerem telefonu (32) 459 15 64 lub wysłać je na adres e-mail rekrutacja@ekookna.pl .

***
EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. Posiada też Certyfikat CE.

***
KONTAKT:

EKO OKNA S.A.

www.ekookna.pl 

Kontakt dla mediów:

Justyna Korzeniak

justyna.korzeniak@adventure.media.pl 

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »