Rozrywka i wypoczynek » Sport

EKO-OKNA S.A. wywalczyły trzeci Puchar Prezydenta Raciborza

EKO-OKNA S.A. wywalczyły trzeci Puchar Prezydenta Raciborza
Zobacz więcej zdjęć »
Dwa dni zmagań, sześć meczów, niezwykłe emocje, trudni przeciwnicy, narastające zmęczenie, aż w końcu upragniony finał i...trzeci z rzędu Puchar Prezydenta Raciborza należy do siatkarzy z firmy EKO-OKNA S.A. Turniej Zakładów Pracy i Służb Mundurowych odbywał się 10 i 11 marca w Arenie RAFAKO.

W finale EKO-OKNA zmierzyły się z RAFAKO S.A. wygrywając 2:1. Trzecie miejsce wywalczyła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w starciu z Zakładem Karnym. 

W miniony weekend, w Raciborzu odbywał się VIII Turniej Siatkarski Zakładów Pracy i Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta. W rywalizacji udział wzięło 12 drużyn, mecze rozegrali w 4 grupach. Drużyna EKO-OKNA S.A. w pierwszej kolejce rywalizowała z Urzędem Miasta, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Śląskim Oddziałem Straży Granicznej. Nie dali szans przeciwnikom, wszystkie spotkania wygrali. - Trafiliśmy na wymagających przeciwników. Drużyny z naprawdę górnej półki. W zeszłym roku było zdecydowanie łatwiej. Teraz mocno musieliśmy się postarać, ale udało się. Wyszliśmy z grupy i gramy dalej - przyznał po pierwszych rozgrywkach Kamil Krzanicki z drużyny EKO-OKNA S.A.

Kilka godzin odpoczynku, ekspresowa regeneracja i kolejny dzień zmagań. Po drodze do półfinału siatkarze z kornickiej Spółki spotkali się z Zakładem Karnym. - Przeciwnik w naszym zasięgu, ale musieliśmy maksymalnie skupić się na grze, choć każdy z nas już mocno odczuwał zmęczenie – podkreślił Kamil, grający na pozycji Libero. Po zaciętej walce, udało się! EKO-OKNA wygrały 2:0. Ale najtrudniejsze dopiero przed nimi. 

Finał, czyli prawdziwe starcie tytanówPo dwóch stronach siatki spotkali się kilkukrotni mistrzowie tego turnieju, czyli EKO-OKNA S.A. z RAFAKO S.A. Takich emocji, w Arenie RAFAKO już dawno nie było. „To jeden z najlepszych finałów w historii turnieju!”- mówili organizatorzy. Siatkarze zaciekle walczyli o każdy punk, żadna z drużyn łatwo nie odpuściła. W efekcie końcowym lepsi okazali się siatkarze z Kornic i tym samym otrzymali 3. Puchar Prezydenta Miasta. - Zdecydowanie jeden z najtrudniejszych finałów, jaki do tej pory rozegraliśmy. Od pierwszego meczu łatwo nie było, ale w stu procentach zrealizowaliśmy wszystkie wcześniejsze założenia. Byliśmy też bardzo dobrze przygotowani, w czym mocno wspiera nas firma. Opłaca nam salę treningową, stroje i wyjazdy na rozgrywki. Tworzymy zgrany 12- osobowy team. Doskonale wiemy, że bez zaangażowania wszystkich nie sięgnęlibyśmy po kolejne trofeum - mówił jeszcze pełen emocji Zbigniew Szendzielorz, grający na pozycji przyjmującego w drużynie EKO-OKNA S.A. 

Zadowolenia z takiego wyniku turnieju nie krył również prezes kornickiej Spółki. - Zmagania naszej drużyny śledziłem z trybun. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący. Do końca nie było wiadomo, kto w tym roku sięgnie po najwyższe trofeum. Udało się naszej drużynie. Z całą stanowczością muszę przyznać, że zasłużyli na ten puchar. Intensywnie trenują, do każdego meczu solidnie się przygotowują, aby godnie reprezentować firmę. Siatkówka to wspaniały sport zespołowy, który nie tylko integruje naszą załogę, ale też udowadnia, że ludzie, którzy pracują na różne zmiany, mają rodziny, potrafią znaleźć czas na pasje i sport. W imieniu całego Zarządu serdecznie gratuluję naszym siatkarzom i życzę kolejnych sukcesów. Jako firma mocno was wspieramy i kibicujemy - podkreślił Adam Rybak, prezes Zarządu EKO-OKNA S.A.

Mimo że emocje po intensywnym weekendzie opadają powoli, siatkarze już myślą o kolejnych meczach amatorsko rozgrywanych w różnych zakątkach Polski. Krótka regeneracja i już niebawem wchodzą na salę treningową, aby dalej szlifować formę. 

***
Autor tekstu: Justyna Korzeniak / Adventure Media
Zdjęcia:Magdalena Matusik/ Adventure Media

***
EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. Posiada też Certyfikat CE.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »