Kultura, sztuka » Kultura

Ekorodzice w Galerii Krakowskiej

Bambusowe pieluchy, grzechotki z ciecierzycy, indyjskie orzechy piorące – to tylko kilka symboli zdobywającego w ostatnim czasie ogromną popularność ekologicznego stylu życia. Dzisiejsi rodzice coraz częściej decydują się na wychowanie dzieci w zgodzie z naturą.

 Ekologia to zdrowy wybór dla każdego z nas, ale czy to tylko nowa moda, czy cała filozofia życia? Odpowiedź na to i inne pytania będzie można uzyskać przychodząc w sobotę 01.0912r. do Galerii Krakowskiej na wydarzenie „Ekorodzice”, prowadzone przez Katarzynę Dowbor. Od godziny 13 do 18 poruszane będą tematy związane z ekologicznym trybem życia.

Świadomość ekologiczna w Polsce wzrasta z roku na rok, a Polacy coraz chętniej prezentują postawy proekologiczne, angażując się w różnego rodzaju akcje i kampanie. Rodzice coraz większą uwagę zwracają na pochodzenie produktów używanych do pielęgnacji dzieci i chętniej wybierają zdrowe i ekologiczne rozwiązania w życiu.  Wielu z nas wciąż szuka alternatywy dla szybkiego, niezdrowego stylu życia chcąc odnaleźć w otaczającej nas naturze, cząstkę siebie.

W odpowiedzi na narastające zainteresowanie tematem ekologii, Galeria Krakowska zaangażowała się w organizację przedsięwzięcia „Ekorodzice”, którego celem jest propagowanie dobrych i zdrowych nawyków w życiu codziennym, a także zachęcanie do ekologicznej filozofii życia.

Wszyscy, którzy w najbliższą sobotę (01.09.12r.) odwiedzą Galerię Krakowską będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w licznych spotkaniach z zespołem specjalistów, który podzieli się wiedzą, przydatną w wielu dziedzinach życia. Całość wydarzenia podzielona jest na 6 paneli tematycznych, takich jak: „ekorodzice”, „ekożywienie”, „ekowychowanie”, „sportowo jest zdrowo”, „kosmetyki z eko-półki”, oraz „poprzez muzykę do harmonii w poznawanym świecie”.

W ramach poruszanych tematów, udzielonych zostanie wiele odpowiedzi na pytania nurtujące współczesnych rodziców i pasjonatów zdrowia. Zaplanowano między innymi spotkanie z położną, która opowie o przebiegu ciąży bliżej natury. Dowiemy się także kim jest doula i na czym polega jej zadanie.  Z myślą o mamach powstanie specjalny kącik, a profesjonaliści z dziedziny kosmetologii doradzą w kwestiach związanych z kosmetykami domowej roboty. Dietetycy zaprezentują przykładowe zbilansowane jadłospisy, a chętni będą mogli skorzystać z konsultacji i uzyskać poradę, jak w naturalny i zdrowy sposób zadbać o siebie.

O tym, że sport to zdrowie nie trzeba dziś nikogo przekonywać. W ramach wydarzenia, zaproszeni goście doradzą, gdzie możliwe jest jego bezpieczne uprawianie w rodzinnym gronie. Dodatkowo odbędą się wyścigi małych rowerzystów i prezentacja ćwiczeń, przygotowanych specjalnie dla kobiet w ciąży. Dopełnieniem akcji będą warsztaty z muzykoterapii, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak dzięki muzyce radzić sobie ze stresem, a także wziąć udział w zabawach umuzykalniających dla dzieci i zajęciach relaksacyjnych.

Dla dzieci przygotowano warsztaty, na których nauczą się jak ze starych i niepotrzebnych przedmiotów zrobić wyjątkowe zabawki. Ekozabawki to doskonały pomysł na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi.

W naszym domu chętnie wykorzystujemy plastikowe butelki, rolki po papierze toaletowym czy papierowych ręcznikach. To jest doskonała baza. Przydają się również wszelkie plastikowe lub kartonowe opakowania po żywności - mówi Magdalena Wójcicka -Molska – scenografka, pedagog, jedna z najbardziej znanych ekomam w Polsce, która poprowadzi zajęcia z najmłodszymi.

Dodatkową atrakcją będą zorganizowane sesje zdjęciowe, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i rodzin. Wydarzenie prowadzone przez Katarzynę Dowbor odbędzie się w sobotę, 1.09.2012 w godzinach od 13 do 18, na poziomie -1.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

wojcik_karolina@interia.eu

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »