Technologie » Telekomunikacja

Elastyczność chmury źródłem przewagi konkurencyjnej

Elastyczność chmury źródłem przewagi konkurencyjnej
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Oracle poinformowała o wynikach badania „Oracle Cloud Agility” które pokazało, że przedsiębiorstwa z całego świata w dużym stopniu przeceniają swoją elastyczność.

Większość firm jest przekonana o swojej elastyczności, jednak badanie Oracle wykazało, że wiele przedsiębiorstw nie jest w stanie sprawnie zarządzać obciążeniami lub szybko opracowywać, testować i uruchamiać nowych aplikacji, przez co firmy te są słabo przygotowane do walki z konkurencją. Badanie pokazało również niedostatek wiedzy na temat tego, w jaki sposób można wykorzystać nowe technologie (np. usługi PaaS) do stawienia czoła tym wyzwaniom.

W badaniu Oracle Cloud Agility, poświęconym elastyczności biznesowej w epoce chmury, wzięło udział 2 263 pracowników dużych globalnych korporacji. 64% respondentów uznało swoje przedsiębiorstwo za elastyczne (tj. zdolne do szybkiego reagowania na szanse biznesowe lub szybkiego wprowadzania nowych produktów i usług). W Polsce przedsiębiorstwa są nawet bardziej optymistyczne: 71% respondentów w tym kraju uważa, że ich firma jest elastyczna, czyli więcej niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim objętym badaniem.

Uczestnicy badania zdają sobie sprawę z korzyści z elastyczności - średnio 81% z nich stwierdziło, że zdolność do szybkiego opracowywania, testowania i wprowadzania na rynek nowych aplikacji biznesowych jest ważna albo bardzo ważna dla sukcesu ich przedsiębiorstwa, przy czym w Polsce współczynnik ten wyniósł 89%. W szczególności prawie jedna trzecia respondentów (29%) uważa, że skuteczne dostosowanie aplikacji i usług do wymagań urządzeń mobilnych jest obecnie najważniejszym czynnikiem sukcesu biznesowego, jeśli chodzi o infrastrukturę informatyczną.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/wiadomosci/elastycznosc_chmury_zrodlem_przewagi_konkurencyjnej.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »