Firma » Biura

EMPOL spełnia normy systemu zarządzania środowiskiem i jakością

EMPOL spełnia normy systemu zarządzania środowiskiem i jakością
Zobacz więcej zdjęć »
- Normy ISO to gwarancja spełniania wymagań dotyczących systemu zarządzania środowiskowego i jakościowego. Dzięki nim, klienci mają pewność, że realizowane przez firmę usługi są na najwyższym poziomie – powiedziała Barbara Chrobak z firmy EMPOL.

We wrześniu, w siedzibie przedsiębiorstwa z powodzeniem zakończyła się re-certyfikacja norm ISO 14001 – System Zarządzania Środowiskiem i ISO 9001 – System Zarządzania Jakością.

Ochrona środowiska to powszechny obowiązek, a normy prawne związane z odpadami są coraz bardziej surowe. W związku z tym posiadanie certyfikowanego systemu zarządzania środowiskowego i jakościowego gwarantuje spełnienie ważnych wymagań odbiorców. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL od początku swojej działalności stawia na wysokie standardy, nowoczesne technologie i działania związane z ekologią. Zamierzenia te potwierdza niedawna re-certyfikacja norm ISO 14001 i ISO 9001.

Na podstawie zgromadzonych dokumentów, norm prawnych, przeprowadzenia audytów wewnętrznych i wdrożenia Zintegrowanego Systemu Zarządzania, Polska Akademia Jakości CERT Sp. z o.o. przyznała przedsiębiorstwu oba certyfikaty. - Normy działają w obszarze zbierania, sortowania i przetwarzania odpadów komunalnych oraz innych niż niebezpieczne. Mowa także o monitorowaniu i dokonywaniu pomiarów oraz procesów wpływających znacząco na środowisko. EMPOL zgodnie z wymaganiami Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, dąży do zmniejszenia ilości odpadów oraz zapobiegania zanieczyszczeniom. Certyfikaty te zapewniają firmie przewagę konkurencyjną i zmniejszenie strat (tzw. kosztów złej jakości). Dzięki temu przedsiębiorstwo spełnia wymogi rynku, tak krajowego, jak i zagranicznego – powiedziała Barbara Chrobak z firmy EMPOL wskazując, że świadomość i zaangażowanie pracowników wszystkich szczebli pozwala na optymalizację doboru dostawców materiałów i usług oraz zwiększenie wykorzystanej infrastruktury a także na poprawę stosowanych procesów operacyjnych.

W tym kontekście należy wyjaśnić, iż ISO 14001 to zbiór zasad i wskazówek jakimi powinni kierować się przedsiębiorcy, którym zależy na kontroli i modelowaniu wpływu przedsiębiorstwa na szeroko rozumiane środowisko. Pośród wielu innych, zawartych w normie wytycznych najważniejsze są te dotyczące identyfikacji i monitoringu aspektów środowiskowych oraz identyfikacja wymagań prawnych (szczególnie prawa środowiskowego), odnoszących się do przedsiębiorstwa. Co więcej, system może być zintegrowany z innymi wymaganiami dotyczącymi zarządzania (w tym wypadku ISO 9001), i może pomóc organizacjom w osiągnięciu celów środowiskowych i ekonomicznych. Natomiast wspomniana norma ISO 9001 to potwierdzenie zdolności firmy do nieustannego dostarczania wyrobu, który spełnia wymagania klienta oraz spełniania przez zakład nadrzędnych przepisów dotyczących usługi. 

Zakończony sukcesem proces re-certyfikacji to efekt zaangażowania firmy w ciągłą poprawę jakości produktów oraz dążenia do spełnienia wymagań odbiorców  - Naszą misją jest tworzenie dobrego wizerunku firmy poprzez bieżące zaspokojenie indywidualnych potrzeb usługobiorców w drodze świadczenia usług z dziedziny gospodarki komunalnej - spełniając tym samym oczekiwania klientów w sposób nowoczesny, bezpieczny i sprzyjający ochronie środowiska – dodała na koniec Barbara Chrobak. 


***
EMPOL Sp. z.o.o.- rodzinne Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych z Tylmanowej. Od 20 lat zajmuje się transportem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych. W ubiegłym roku, w ramach Partnerstwa Publiczno-Prawnego z Gminą Racibórz, EMPOL wybudował Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK). Szczegółowe informacje na temat Spółki dostępne są na stronie internetowej, pod adresem www.pukempol.pl.

***

KONTAKT:

www.pukempol.pl

Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl

tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »