Rozrywka i wypoczynek » Sport

Energetyczna Justyna Kowalczyk

Energetyczna Justyna Kowalczyk
Zobacz więcej zdjęć »
Po złotym medalu Justyny w Vancouver dostałem tyle gratulacji od przedstawicieli branży energetycznej, że czułem się prawie jakbym to ja brał w tym biegu udział – mówi z zadowoleniem Wiesław Różacki, prezes Rafako S.A., które od 5 lat jest sponsorem mistrzyni olimpijskiej w biegach narciarskich.

Drogi producenta branży energetycznej z Raciborza i Justyny Kowalczyk zeszły się w 2005 roku. Wtedy to zawodniczkę niesłusznie zdyskwalifikowano na 2 lata i jak wspomina sama Justyna, był to dla niej bardzo ciężki okres.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Zawieszono mi wszelkie stypendia i w tym momencie pojawiła się firma Rafako, która sponsorowała mi stypendium sportowe, dzięki czemu mogłam spokojnie przygotowywać się do igrzysk olimpijskich w Turynie. To było moje jedyne źródło utrzymania i tak naprawdę Rafako pozwoliło mi się przygotować do brązu olimpijskiego, który zdobyłam właśnie w Turynie – powiedziała w jednym z wywiadów Justyna Kowalczyk.

Z kolei prezes zarządu i dyrektor generalny Rafako S.A. wspomina, że kiedy firma podejmowała współpracę z Justyną Kowalczyk, była ona jeszcze mało znaną biegaczką, bez większych sukcesów. Znawcy zimowych sportów i narciarstwa już wtedy rokowali jednak duże nadzieje. - Problem polegał na znalezieniu kogoś, kto uwierzy w te nadzieje i da jej szansę. Rafako wtedy zaryzykowało i wyciągnęło do młodej zawodniczki w dołku pomocną dłoń, pomagając jej w przygotowaniach i treningach. Ta przyjaźń sportowo-biznesowa przetrwała do dziś i ani ona, ani my nie wyobrażamy sobie, aby dalszy przebieg jej kariery odbywał się osobno. Wydaje się, że było tu trochę przypadku, trochę intuicji i trochę szczęścia – stwierdza Wiesław Różacki.

Na owoce tej współpracy nie trzeba było długo czekać. Już po roku biegaczka narciarska z Kasiny Wielkiej stanęła na podium zawodów Pucharu Świata, zajmując 3. miejsce w biegu na 10 km techniką klasyczną w Otepää (Estonia), a kilka tygodni później zdobyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Turynie w biegu na 30 km techniką dowolną ze startu wspólnego. Od tego czasu Justyna Kowalczyk triumfuje w biegach narciarskich. Zdobywając kolejne puchary i medale, zasłużyła sobie na tytuł „Królowej Śniegu”.

Podczas zakończonych niedawno igrzysk olimpijskich w Vancouver „Królowa Śniegu” zdobyła aż trzy medale, w tym ten najważniejszy, złoty! Brązowy medal Justyna Kowalczyk wywalczyła w biegu łączonym kobiet, srebro w sprincie, a złoto w biegu na 30 km. - Po złotym biegu Justyny dostałem tyle maili i telefonów od przedstawicieli branży gratulujących sukcesu, że czułem się prawie jakbym to ja brał w tym biegu udział. To wszystko jest efektem prowadzonej od kilku lat pracy promocyjnej – wyznaje prezes Rafako S.A., który podkreśla, że Justyna Kowalczyk stała się już „twarzą” firmy.

- Zapraszamy Justynę na ważne wydarzenia w branży energetycznej, jej wizerunek pojawia się także na naszych materiałach promocyjnych. Stała się w pewnym sensie „twarzą” Rafako, z którą jesteśmy jednoznacznie identyfikowani – mówi Wiesław Różacki.

Prezes Rafako S.A. zapewnia, że złota medalistka z Vancouver w najbliższym czasie gościć będzie w Raciborzu. - Bardzo lubi przyjeżdżać do Raciborza. Jeszcze nie mamy konkretnego terminu czy wydarzenia, które byśmy wiązali z jej przyjazdem, ale chcielibyśmy, żeby było to coś istotnego, tak jak w zeszłym roku była to uroczystość 60-lecia firmy. Chcemy żeby było to tak duże wydarzenie, by była okazja do spotkania z jak największą liczbą mieszkańców Raciborza – zdradza prezes Różacki.

Tymczasem tuż po igrzyskach w Vancouver na polskim rynku wydawniczym ukazała się biografia Justyny Kowalczyk. Multimedalistka przyznała, że w swojej dotychczasowej karierze miała wiele ważnych biegów, ale bieg po olimpijskie złoto był najważniejszy. Album zatytułowany „Bieg życia” autorstwa dziennikarzy sportowych Adama Sosnowskiego i Andrzeja Stanowskiego ukazał się nakładem wydawnictwa Biały Kruk z Krakowa, a swój wkład w publikację ma również Rafako S.A. Dramat i szczęście, wyczerpanie i nagroda, bardzo często chodzą w sporcie parami. W tym albumie widzimy Justynę przeżywającą wszystkie te skrajne emocje. Rysuje nam się pełny obraz sportsmenki, jej wytrwałości, talentu, samozaparcia, zdecydowania, wyjątkowej pracowitości, odporności na ból, mocnego charakteru.

Zdrowa załoga to zdrowa firma
Rafako S.A. z Raciborza chętnie wspiera inicjatywy sportowe. -Przyjęliśmy tutaj strategię, w której dominują dwa główne kierunki. Pierwszy to wspieranie sportowca, który jest jednocześnie wizerunkiem i twa rzą firmy. I to jest właśnie Justyna Kowalczyk. Natomiast drugi związany jest z tworzeniem i wspieraniem sportu lokalnego, od miejscowych drużyn siatkówki i piłki nożnej, aż po inicjatywy skierowane do mieszkańców, a zwłaszcza naszych pracowników i ich rodzin, na przykład zawody wędkarskie czy rajdy rowerowe. Wiąże się z to z promocją wśród załogi zdrowego stylu życia. Zdrowa załoga to zdrowa firma, może to oklepany slogan, ale za to dużo mówiący – twierdzi prezes Wiesław Różacki.

Justyna Kowalczyk
Urodziła się 23 stycznia 1983 roku w Limanowej. Polska biegaczka narciarska, zdobywczyni Pucharu Świata (2008/2009), brązowa medalistka olimpijska z Turynu, podwójna mistrzyni świata i brązowa medalistka mistrzostw w Libercu (2009), wicemistrzyni świata juniorów, dwukrotna młodzieżowa mistrzyni świata. Trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich w Vancouver (2010), w tym złota w biegu na 30 km. Wychowanka klubu AZS AWF Katowice. Pochodzi z Kasiny Wielkiej.
Więcej na oficjalnej stronie internetowej zawodniczki: www.justyna-kowalczyk.pl

ZDJĘCIA
:


RAFAKO 1 – Energetyczna Justyna Kowalczyk

PODPIS: Justyna Kowalczyk nazywana jest „Królową Śniegu”.

RAFAKO 2 – Energetyczna Justyna Kowalczyk
PODPIS: Justyna Kowalczyk ze swoim trenerem Aleksandrem Wierietielnym podczas zeszłorocznych obchodów 60-lecia Rafako S.A.

RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »