Technologie » Telekomunikacja

Ericsson potwierdza podpisanie pierwszych umów licencyjnych dotyczących technologii LTE

Ericsson potwierdza podpisanie pierwszych umów licencyjnych dotyczących technologii LTE
Zobacz więcej zdjęć »
Ericsson, jeden z pionierów technologii LTE, potwierdził podpisanie umów licencyjnych na związane z nią patenty.

Jako właściciel największej oferty patentów z zakresu technologii LTE, firma ta opowiada się zdecydowanie za stosowaniem opłat za wykorzystanie praw własności intelektualnej w rozsądnej wysokości. Na tym obszarze Ericsson stał się liderem, który wprowadza najlepsze praktyki branżowe i promuje rozwój rynku oparty na uczciwych zasadach.

Cele te realizuje m.in. poprzez swój globalny program licencji na technologie GSM/WCDMA, obejmujący ponad 80 umów i generujący znaczne dochody.

Wykorzystując swoje doświadczenie w zakresie technologii GSM i WCDMA, Ericsson bierze aktywny udział w rozwoju technologii mobilnej nowej generacji - 4G/LTE. Już na początku lat 90-tych przeprowadził pod tym kątem badania technologii OFDM. Dziś, gdy rozwiązania 4G/LTE dopiero wchodzą na rynek, Ericsson jest właścicielem dużej liczby patentów, które wyznaczają standardy tej technologii i są kluczem do tworzenia opartych na niej produktów.

Ericsson udostępnia swoje technologie innym w ramach licencji typu FRAND (ang. Fair, Reasonable and Non-Discriminatory - uczciwość, rozsądek i brak dyskryminacji), które popiera jako praktykę branżową. Warunki takich licencji są ustalane na podstawie procentowego udziału firmy Ericsson w standardowych prawach własności intelektualnej dotyczących produktów danej kategorii. Zgodnie z promowaną przez siebie praktyką Ericsson dołoży wszelkich starań, aby maksymalna skumulowana stawka dla technologii LTE była ograniczona do liczby jednocyfrowej. Zamierza to osiągnąć poprzez dwustronne negocjacje podejmowane w dobrej wierze.

„To dla nas bardzo ważny krok, który potwierdza pozycję lidera firmy w zakresie technologii LTE" - mówi Kasim Alfalahi, wiceprezes i dyrektor działu licencji, praw własności intelektualnej i patentów w firmie Ericsson. „Chcemy pogodzić dwa cele - zapewnić korzyści klientom, a równocześnie osiągnąć odpowiedni zwrot ze znacznych inwestycji w badania i rozwój, z których mogą korzystać również inne firmy".

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 175 krajach, w 2008 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27 miliardów USD (209 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach OMX Nordic Exchange Stockholm i NASDAQ.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 7 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »