Technologie » Telekomunikacja

Ericsson wdroży prędkości rzędu 28 Mbps w mobilnej sieci szerokopasmowej operatora Telecom Italia

Ericsson wdroży prędkości rzędu 28 Mbps w mobilnej sieci szerokopasmowej operatora Telecom Italia
Zobacz więcej zdjęć »
Ericsson i Telecom Italia inicjują wdrożenie mobilnej technologii sieciowej umożliwiającej osiąganie prędkości rzędu 28 Mbps. Wdrożenie będzie zawierało technologię MIMO i nastąpi w pierwszych miesiącach 2009 roku.

Mediolan będzie pierwszym miastem, które zostanie włoskim „ultra-broadband city" korzystającym z prędkości do 28 Mbps w przypadku pobierania i 5.8 Mbps w przypadku wysyłania danych.

Telecom Italia będzie pierwszym operatorem we Włoszech, który wdroży komercyjnie sieć szerokopasmową umożliwiającą osiągnięcie prędkości 28 Mbps przy użyciu technologii mobilnych firmy Ericsson. Próbne instalacje w sieci mobilnej Telecom Italia rozpoczną się na początku roku 2009 a pierwsze wdrożenie planowane jest w Mediolanie w czerwcu 2009 roku. Pokrycie całego kraju siecią obsługującą nowe, wyższe prędkości nastąpi w II połowie roku 2009.

Wdrożenie będzie zawierało technologię Multiple Input and Multiple Output (MIMO), która wykorzystuje dwie anteny lub więcej do transmisji danych do konsumenta.  Takie rozwiązanie umożliwia dostarczenie wyższych prędkości dla każdego użytkownika oraz poprawę efektywności spektrum sieci radiowej. Dzięki tej technologii Telecom Italia będzie w stanie zaoferować swoim klientom lepsze doświadczenia z korzystania z rozwiązań dostępnych w mobilnej sieci szerokopasmowej. Jednocześnie operator będzie mógł stale optymizować ponoszone przez niego koszty operacyjne.

Ericsson jest wiodącą firmą w rozwijaniu sieci High Speed Access (HSPA), standaryzowanej ewolucji rozwiązania Wideband Code Divison Multiple Access (WCDMA) , dominującego w świecie standardu sieci mobilnych trzeciej generacji. HSPA oferuje użytkownikom lepsze prędkości uzyskiwane w sieci szerokopasmowej za pośrednictwem notebooków lub innych urządzeń wszędzie tam, gdzie jest zasięg sieci. Rozwiązanie HSPA odniosło już globalny sukces i tworząc szeroki ecosystem urządzeń korzystających z sieci szerokopasmowej oraz usług skupionych wokół tej technologii, włączając w to telefony, notebooki, modemy PC oraz bezprzewodowe routery.

Dzięki technologii HSPA pozwalającej na osiąganie prędkości pobierania do 28 Mbps oraz 5.8 Mbps wysyłania danych doświadczenia użytkowników z korzystania z takich usług szerokopasmowych jak wideokonferencje, szybkie umieszczanie na serwerach informacji wytworzonych przez samego użytkownika oraz przesyłanie wiadomości email z dużą ilością załączników znacznie się poprawią.

Rzeczywiste prędkości osiągane przez poszczególnych konsumentów mogą być mniejsze i zależą od natężenia ruchu w sieci, odległości od stacji bazowych, lokalnych warunków oraz innych czynników.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 4 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »