Technologie » Telekomunikacja

Ericsson zademonstrował w Barcelonie oprogramowanie Connected Home Gateway

Ericsson zademonstrował w Barcelonie oprogramowanie Connected Home Gateway
Zobacz więcej zdjęć »
Ericsson zaprezentował swoje oprogramowanie Connected Home Gateway podczas Mobile World Congress w Barcelonie w Hiszpanii, oferujące klientom swobodny dostęp i interakcję z domowymi urządzeniami multimedialnymi, usługami i mediami niezależnie od ich lokalizacji.

Bramka umożliwia również wprowadzenie pojedynczego punktu wejściowego dla usług IPTV i telefonii multimedialnej w domu. Oprogramowanie Ericsson Connected Home Gateway, zainstalowane w domu, osiąga to wszystko zapewniając bezpieczne połączenie pomiędzy domowymi sieciami cyfrowymi klienta i siecią telekomunikacyjną a pojedynczym punktem wejściowym dla usług IPTV i komunikacyjnych tj. telefonia multimedialna.

Klienci mogą wówczas używać urządzeń przenośnych takich jak telefon komórkowy i laptopy do bezpośredniej komunikacji ze swoim komputerem, telewizorem czy odtwarzaczem multimedialnym. Umożliwia im to dostęp do bibliotek multimediów pozostając jednocześnie w ciągłym ruchu; można wykorzystać to przy przesyłaniu zdjęć czy klipów video do rodziny i przyjaciół.

Jan Wäreby, wiceprezes i Szef Multimedia Business w Ericsson, powiedział: „Oprogramowanie Connected Home Gateway zapewnia użytkownikom prostą obsługę systemu i prawdziwą kontrolę nad ich codziennymi usługami komunikacyjnymi i multimedialnymi. Spełnia potrzeby rynku, pozwalając operatorom na rozszerzenie bazy klientów i generowanie zysków."

Connected Home Gateway jest zgodne ze standardami elektronicznymi takimi jak IMS, Open IPTV Forum i Digital Living Network Alliance, zapewniając interoperacyjność i łatwość użytkowania szerokiej gamy urządzeń dostępnych na rynku. Nowy zakres wzbogaconych usług może być zatem szybko wprowadzony bez kosztów i utrudnień związanych z tworzeniem specjalnych urządzeń.

Działając jako centralne gniazdo multimedialne w domu, Connected Home Gateway służy jako pojedyncza platforma usługowa i pozwala na zdalne zarządzanie świadczeniem usług, pomagając przy tym w zminimalizowaniu kosztów operacyjnych.

Ericsson zademonstrował Connected Home Gateway wraz z dostępnymi dla konsumentów urządzeniami elektronicznymi podczas Mobile World Congress w Barcelonie w Hiszpanii między 16 a 19 lutego.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.

O rozwiązaniu IMS Ericsson

Ericsson IMS jest rozwiązaniem kompleksowym, które daje operatorom możliwość generowania natychmiastowego zysku poprzez ewolucję obsługi wszystkich IP. Umożliwia płynny dostęp do szerokiej gamy nowych usług multimedialnych zarówno w sieciach stacjonarnych jak i mobilnych. Rozwiązanie Ericsson IMS obejmuje konwergentną infrastrukturę oraz serwery aplikacji i urządzenia umożliwiające usługi dla wspólnych funkcji, które mogą być używane przez wiele stacjonarnych i mobilnych aplikacji. Rozwiązanie IMS jest częścią oferty Ericsson Full Service Broadband.

O Digital Living Network Alliance (DLNA)

DLNA jest powszechnym standardem dla sieci domowych. DLNA zostało założone przez światowych liderów sektora elektronicznego, mobilnego i komputerowego w 2003 r. W 2006 r., ponad 250 firm członkowskich, w tym producentów, firm tworzących oprogramowanie i aplikacje, sprzedawców sprzętu, sprzedawców detalicznych i dostawców treści wspierało DLNA w wizji interoperacyjnej sieci produktów CE, mobilnych i PC w domu.

DLNA opublikowało sektorowe wytyczne projektowe, które pozwalają domowym i przenośnym urządzeniom podłączonym do sieci na płynne współdzielenie się różnymi mediami cyfrowymi zawierającymi treści osobiste, audycje, media pakietowe i treści szerokopasmowe w tym IPTV. DLNA zapewnia idealne rozwiązanie pozwalające konsumentom na korzystanie z mediów cyfrowych, wideo, audio i obrazów, niezależnie z jakiego źródła pochodzą, używając każdego urządzenia w domu.

Wytyczne DLNA odnoszą się do ustanowionych, otwartych standardów i specyfikacji przemysłowych i dostarczają sprzedawcom informacje na temat rozwoju interoperacyjności. DLNA jest ramą technologii składającą się z komponentów technologicznych niezbędnych do dystrybucji i współużytkowania mediów cyfrowych w sieci IP. Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.dlna.org.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 9 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »